פגעו בזכויות שלכם בעבודה? הנה מה שאתם חייבים לדעת

פגעו בזכויות שלכם בעבודה? הנה מה שאתם חייבים לדעת

אם אתם מרגישים שנעשה לכם עוול במקום העבודה, או שמא פגעו בזכויותיכם, יש מה לעשות עם זה. מבחינה משפטית, אתם יכולים לקבל סיוע של עורך דין בדינים של דיני עבודה, לקדם את התביעה ולעמוד על הזכויות שלכם. מהצד ההפוך, לעיתים גם מעסיקים צריכים סיוע של עורכי דין בדיני עבודה. 

לא כולנו אוהבים לעבוד, רובנו עושים זאת מתוך הצורך להתקיים ולפרנס משפחה ואת עצמנו. עבודה היא חלק מהחיים, אבל פגיעה בזכויות במקום העבודה היא לא חלק מהחיים. לפחות לא חלק בחיים שאתם צריכים להשלים אתו. אם נגרם לכם עוול, או שמא אפילו התעמרו בכם במקום העבודה, הגיע הזמן לעמוד על הזכויות שלכם. ראשית, תקבעו פגישת ייעוץ עם עורך דין בדיני העבודה. 

פגישת ייעוץ עם עו"ד דיני עבודה

ייעוץ משפטי הולם הוא, ייעוץ מטעמו של עורך דין עם ניסיון. ישנם לא מעט עורכי דין בשוק, מה שמאפשר לכם לבחור בטובים ביותר. עורך דין דיני עבודה יכול לספק לכם ייעוץ משפטי במקרים אלו של פגיעה בזכויותיכם. מטבע הדברים, לעורך הדין יהיה הרבה יותר ידע מאשר לכם בנושאים אלו. 

במהלך פגישת הייעוץ עם עורך הדין, יהיה צורך לנתח את המקרה שהייתם מעורבים בו. אם מדובר במקרה שנמתח לאורך זמן רב ואולי אפילו שנים, יש לאסוף את העדויות לכך. אם אפשרי, תנסו לאסוף כמה שיותר מסמכים וראיות כבר בפגישת הייעוץ. אל תמתינו להמשך התהליך בכדי להציג בפני עורך הדין את העדויות לפגיעה בזכויותיכם. 

ניתוח המקרה בפגישת הייעוץ עם עו"ד 

ככל שלעורך הדין יהיה קל יותר לנתח את המקרה שלכם, ככה הוא יוכל לדייק את שיטת העבודה שלו והתביעה עצמה. בפועל, אתם תצטרכו עורך דין דיני עבודה שעומד לצידכם במשך כל התהליך. ומתוך ניסיון, אנחנו יכולים להגיד לכם שהתהליכים האלו יכולים להימשך גם תקופות ארוכות. במקרים מסוימים, אפילו חודשים ושנים. 

בשורה התחתונה, ככל שתקדימו לטפל במקרה מוקדם יותר, כך יהיה אפשרי לסיים עם התהליך יותר מהר. בסופו של יום, חשוב לא למתוח את התהליכים המשפטיים האלו. הם גם ככה מטבעם מורכבים, אין צורך להאריך אותם עוד יותר. 

מה היא פגיעה בזכויות במקום העבודה?

פגיעה בזכויות במקום העבודה, היא לא עניין של אלימות פיזית גרידא. בפועל, פגיעה בזכויות יכולה לכלול למשל שפה גסה. אם שפת המעסיק שלכם כוללת גידופים וקללות, ייתכן שאתם יכולים להיפגש עמו בבית המשפט ולתבוע את זכויותיכם בגין התעמרות. 

התעמרות במקום העבודה, מעבר לשפה גסה, לצערנו יכולה לכלול אפילו אלימות פיזית. במקרים אלו, חשוב לפנות גם לגורם משטרתי בכדי להגיש תלונה משטרה. במבחן המציאות, בדרך כלל יהיה עדיף לקבוע פגישת ייעוץ עם עורך דין ולהגיש את התלונה בצורה מנוסחת וקורקטית.