רוצים ללמוד את שיטת הטיפול המוכרת בעולם? כל מה שאתם חייבים לדעת

רוצים ללמוד את שיטת הטיפול המוכרת בעולם? כל מה שאתם חייבים לדעת

אחת משיטות הטיפול הכי מוכרות בעולם היא, שיטת הטיפול הנקראת רכיבה טיפולית. בעזרת שיטה זו ניתן להתגבר על מחסומים רגשיים, קשיים חברתיים, רגשיים ונפשיים גם יחד. ואחד הדברים שהכי חשוב לדעת הוא, שהילד המקבל את הטיפול, לא חייב להביע חיבור לסוסים טרם ההרשמה לטיפול. נסביר. 

גם אם הילד לא מעיד שהוא מתחבר מאוד לסוסים ורוצה לבלות זמן במחיצתם, ייתכן כי רכיבה טיפולית תתאים לו. בפועל, ילדים רבים מבטאים את החיבור שלהם לסוסים תוך כדי התהליך. לעיתים זה לוקח מעט זמן, אבל הילד לבסוף מתחבר (בד”כ זה קורה כבר בתחילת התהליך) לסוס ומעוניין להיות אחראי עליו, לדאוג לו ולטפל בו. 

הטיפול באמצעות בעלי חיים וסוסים 

כשהילד כבר מביע את החיבור שלו לבעל החיים, האלמנט הטיפולי כבר יהיה בתהליכים מתקדמים. למעשה, הטיפול מתחיל בשנייה הראשונה בה הילד פוגש את הסוס. כחלק מהטיפול, המדריך יצטרך לנסות למצוא דרך לחבר בין הילד לסוס וליצור את החיבור הרגשי-פיזי הנכון. 

אם אתם מעוניינים ללמוד את התחום הזה של רכיבה טיפולית, ישנם קורסים שתוכלו להירשם אליהם. למשל, קורס רכיבה טיפולית בחוות סוסים. במהלך הקורס אתם תלמדו כיצד לגשת אל הסוס בביטחון מוחלט, כיצד להוביל אותו, כיצד להשתמש בו בתור כלי טיפולי ועוד. 

האם צריך ניסיון קודם כדי להירשם לקורס רכיבה טיפולית? 

מדריכים בתחום של רכיבה טיפולית בדרך כלל מגיעים עם ניסיון מקצועי מסוים, לרבות ניסיון מקצועי בתחומי בריאות הנפש השונים. אם למדתם את התחום הטיפולי (על כל סוגיו ורבדיו), הדרך שלכם להיהפך למדריכי רכיבה טיפולית תהיה יחסית קצרה. 

בפועל, קורס רכיבה טיפולית יהיה קצר יותר עבורכם אם יש בידיכם כבר תואר אקדמי. חלק מהקורסים הנלמדים בקורס עשויים להתבטל עבורכם אם כבר למדתם אותם בתואר שלכם. בפעמים רבות, מגיעים אנשים ללמוד את התחום של רכיבה טיפולית, שאין להם את הניסיון הלימודי מאחוריהם. אם לא למדתם את התחום אבל יש לכם ניסיון מקצועי בשטח, גם במקרה זה, ייתכן שהתחום של רכיבה טיפולית עשוי להתאים לכם. הקורס הנ”ל הוא בעצם כרטיס הכניסה שלכם ל-2 עולמות. 

כרטיס הכניסה שלכם לעולם הטיפולי ולעולם בעלי החיים 

האחד הוא, העולם הטיפולי שבו תוכלו לסייע לאנשים להתגבר על המוגבלויות והקשיים שלהם. העולם השני הוא, עולם בעלי החיים. אם אתם מעוניינים ללמוד קורס רכיבה טיפולית כנראה שאתם אוהבים בעלי חיים. ואין משהו יותר נפלא מאשר להעביר את היום שלכם בחוות סוסים חקלאית באמצע יישוב כפרי. אז אם התחום מעניין אתכם, אנחנו מזמינים אתכם להזמין את עצמכם לשבת לפגישת ייעוץ עם יועץ לימודים. הוא כבר יעשה לכם סדר ויסביר לכם מה הקורס בדיוק כולל.