מהם המוצרים שעשו לנו מהפך בחיים?

מהם המוצרים שעשו לנו מהפך בחיים?

מהם המוצרים שעשו לנו מהפך בחיים?

לפעמים, המצאה יכולה לעשות מהפך בחיים. לאורך ההיסטוריה, היו המצאות שחוללו מהפך. החל מהמצאות בתקופת האבן, ועד להמצאות בני זמננו. כדי להבין מהו “פטנט”, למה הוא צריך להיות מקורי, ומהי חשיבות ההמצאה, נסקור המצאות שונות לאורך ההיסטוריה. החל מהמחרשה, ועד להמצאת ה”דיסק און קי”.

מה המשותף בין הפטנטים בכל הזמנים?

ישנו קו משותף בין המצאת המחרשה בתקופת הברזל, לבין המצאת הדיסק און קי. 2 המוצרים הללו, יצרו מהפכה. יצרו מציאות חדשה, סייעו לבצע פעולות שלא הייתה שום אפשרות טכנית לעשות קודם. אולם, ישנו הבדל קטן מסוים. בתקופות הקדומות, לא היה ניתן לבצע רישום מוצר. לעומת זאת, כיום ניתן להגיש בקשת רישום פטנטים, כמעט לכל מוצר ופטנט חדש. אבל, לרשם הפטנטים, ולPTC, יש כללים ברורים, מהו פטנט שיקבל אישור. והחדשנות, היא אחת מהקטגוריות העיקריות שייבדקו.

למה המצאת המחרשה הייתה מהפך?

המצאת המחרשה, הייתה מהפך. וזה, עוד לפני שפותחו הטרקטורים המיוחדים. איך עיבדו את האדמה עד אז? חרשו את האדמה בידיים. והידיים, היו מתמלאות בפצעים ודם. עם פיתוח המחרשה, יכלו לחרוש את האדמה בקלות.

איך רעננה אותנו המצאת המקלחת!

מאז ומעולם, היה נראה לנו שיש חדרי מקלחת. אולם, העולם התנהל שנים רבות ללא מקלחת. כדי להתרחץ, היו הולכים לבתי מרחץ. אולם, בבתי מרחץ אלו, היו טובלים עוד אנשים. המצאת מקפחת, יצרה חידוש. מים מרעננים, שזורמים מהידית. אין ספק, שחדרי המקלחת הגיינים ובריאים יותר מבתי המרחץ.

אי אפשר כיום להסתדר בלי “דיסק און קי”.

שנים רבות, הסתדרנו בלי מחשב. אולם, מאז המצאת המחשב, נראה שאי אפשר לחיות בלעדיו. כמובן, פטנט זה עבר רישום מוצר.  עולם המחשבים, יצר לנו את הצורך להעביר מידע בין מחשבים. בתחילה, פותחו קופסאות חיצוניות. אולם, איך מבצעים העברה בצורה נוחה חומרים ממחשב למחשב, ובכלי קיבול קטן? המצאת ה”דיסק און קי”, אפשרה להעביר חומרים בין המחשבים השונים. כיום, כל סטודנט מחויב להצטייד בדיסק און אי, לצורך העברת חומר לתרגול.

הטלפון שמקשר בין האנושות.

קשה לחשוב על העולם לפני ואחרי המצאת הטלפון. כדי להעביר מסרים אחד לשני, היה צריך לחכות זמן רב. לשליח הדואר, או ליונה. באמצעות הטלפון, היה אפשר לתקשר בקלות בין מרחקים. המצאת הטלפון הנייד, הצילה חיים רבים. כך, ניתן להזעיק כוחות חירום, ברגע של מצוקה וסכנת חיים באזור שומם. לפני המצאת הטלפון הסלולרי, היו מקרי חירום אלו מסתיימים באסון.

איך נולד הפייסבוק?

המצאת הפייסבוק, שינתה את חיינו. הפייסבוק הפך זרים רבים לחברים וירטואלית, ואף לחברים אמיתיים בפועל. דרך הפייסבוק, הצליחו יחידים לקדם עזרה הדדית. אבל איך נולד למארק צוקרברג הרעיון של הקמת הפייסבוק? כשהיה מארק צוקרברג סטודנט צעיר, הוא היה מקורב לחסידות חב”ד. לפני לידתו של מארק צוקרברג, היו להוריו רק בנות. כיוון שרצו בן, הגיע אביו בשנת 1982, אל הרבי. הוא קיבל דולר. הרבי הסביר לאביו של מארק צוקרברג, כיצד אפשר לחבר את כל היהודים בעולם, באמצעות מספר פעולות. כעבור שנה וחצי, נולד מארק צוקרברג. בבר המצווה, קיבל מארק מאביו את הדולר, ושמע ממנו את השיחה שקיבל מהרבי. ואכן, בהיותו סטודנט, החליט מארק צוקרברג לממש את הרעיון, והקים את הרשת שמחברת בין כל היהודים, לבין כל האנושות.

רוצה להמציא את החידוש הבא – פנה לאיתן יפה

אם יש לך רעיון חדשני, פנה לעורך הפטנטים איתן יפה. אנו נסייע לך למקד את הרעיון, ולהפוך אותו לפטנט חדשני. בנוסף, אנו נותנים ליווי במהלך הגשת הבקשה לרשם הפטנטים, ולאחר מכן בייצור והפצת הפטנט.