המדריך לבחירת מחשבים ניידים

המדריך לבחירת מחשבים ניידים

בחירת מחשב נייד היא לא חתונה קתולית, זה לא לנצח ורק לכמה שנים. אבל גם כשרוכשים מחשב נייד ל-3-4 שנים בממוצע, צריך לרכוש את המחשב הנייד הנכון והמתאים לצרכיכם. הנה המדריך המלא לרכישת מחשב נייד, כל מה שרציתם לדעת לפני הרכישה של המחשב. 

ישנם מחשבים ניידים מסוגים שונים ובעלי יכולות טכנולוגיות שונות. ישנם מחשבים מותאמי צרכים פשוטים ומחשבים שמותאמים לצרכים מתקדמים יותר. כשאתם הולכים לחנות המחשבים, שימו לב שחלק מהמחשבים הניידים כלל לא מתאימים לצרכים שלכם. למשל, אם אתם גיימרים שנהנים ממשחקים עם גרפיקה כבדה, אין לכם סיבה להסתכל על מחשבים בטווחי מחירים של 2,000-2,500 ₪. מה כן יתאים לכם? בואו נדבר על מחשבים ניידים לגיימרים. 

מחשב נייד לגיימר: מה צריך לבדוק? 

אם אתם צריכים מחשב נייד לגיימרים, אתם צריכים מחשב נייד עם כרטיס מסך חזק וכשזה שבאמת יכול לסחוב את הגרפיקה הכבדה של משחקים בימינו. כמו כן, יהיה חשוב לוודא כי למחשב הנייד יש מעבד מספיק חזק. מחשבים ניידים עם מעבד כמו INTEL CORE יכולים להתאים, במיוחד אם מדובר בדגמי מעבדים כמו i5-10210U. 

אם אתם מעוניינים לרכוש מחשב נייד לגיימר, אתם צריכים להיות מוכנים לכך שהמחירים של המחשבים האלו אינם נמוכים. העלויות הממוצעות של מחשבים מסוג זה נעות בין טווחים של 4,000 ₪ – 6,500 ₪ ומעלה. כמו כן, אל תשכחו שיש המון אביזרים נלווים שבדרך כלל רוכשים, ככה שצריך להוסיף את זה לעלות הרכישה הכללית של המחשב. 

מחשבים ניידים לשימוש יום יומי רגיל

אם אתם מחפשים אחר מחשבים ניידים לשימוש יום יומי, אתם בהחלט יכולים להסתפק במחשבים שעולים בין 1,000 ₪ ל-2,000 ₪ בממוצע. המחשבים האלו יכולים להריץ בקלות אפליקציות ותוכנות כמו WORD, EXCEL וכו'. 

אם הצורך שלכם הוא בעיקר אינטרנט ו-OFFICE, אין צורך לבדוק לעומק את הנושא של סוג המעבד, סוג כרטיס המסך, כמות הזיכרון וכדומה. בכדי להתנהל נכון מבחינה צרכנית – אמנם כדאי, אבל אין חובה. בסופו של דבר, השימוש הסטנדרטי לא מצריך יותר מדי משאבים מהמחשב הנייד. כמו כן, מחשבים ניידים עבור אינטרנט ואופיס נמכרים לעיתים במבצעים אטרקטיביים במיוחד. 

השוואת מחירים בין מחשבים ניידים

עומדים לרכוש מחשב נייד? רגע קטן לפני שאתם מעבירים את האשראי, אנחנו ממליצים לכם לבדוק מבצעים בחנויות אינטרנטיות למיניהן. תוכלו למצוא מבצעים על מחשבים ניידים מכל מיני סוגים, כולל מחשבים לשימושים מתקדמים. 

תבדקו מספר הצעות אצל מספר חנויות מחשב שונות, קבלו הצעות מחירים ותנסו את כוח המיקוח שלכם. לעיתים תוכלו להוזיל את העלויות באופן משמעותי בעזרת השוואת מחירים בין מחשבים ניידים. בשוק כל כך גדוש מבחינת היצע, הכוח הצרכני הא אצלכם – אל תשכחו את זה.