המדריך המלא ליצירת לוגו לעסק

המדריך המלא ליצירת לוגו לעסק

אנחנו חיים בעידן בו שיווק זה הכל. זו הדרך שלנו לבלוט מעל האחרים, לספר את הסיפור שלנו, להפוך את הדבר אותו אנחנו עושים למיוחד. אנחנו אולי לא תמיד מודעת לכך אבל כמעט לכל בית עסק ממנו אנחנו רוכשים מוצרים, יש לוגו. זה לא סתם לוגו. זה הסמל, זה הדבר שכאשר אנחנו רואים אותו, בכל מקום בעולם, הוא עושה לנו משהו.

הרי מי מאיתנו לא מכיר את הלוגו של חברות האופנה הנחשבות? מי לא אוהבת התקשט בלוגו של דולצ'ה וגבאנה או אולי של גוצ'י? מי מאיתנו לא מכיר את סימן ההכר של מקדונלדס המתנשא מעל לכל תחנת דלק בדרך לצפון? אנחנו כמובן מגיבים גם לסמלים ישראלים כמו הבית של תנובה והדקלים שמקשטים את הסמל של יטבתה.

לוגו הוא לא סתם אוסף של צורות. הוא הדרך שלכם להגדרה עצמית בעידן החדש.

עיצוב של לוגו לבית עסק

כאשר אנחנו ניגשים לייצר לוגו לבית עסק אנחנו צריכים לחשוב על כמה דברים משמעותיים:

1.מה הצבע של המוצר: הדוגמא הברורה ביותר לכך היא כמובן כאשר לדוגמא אנחנו מייצרים לוגו עבור חברת מים. במרבית המקרים הלוגו יכיל סממן כחול, הוא כמובן צבע המים. אם למשל אנחנו עוסקים בפעילות של בית עסק הממוקם במדבר הצבעים יהיו בגוונים של חום וכן הלאה. כך שלצבע יש תפקיד.

צבע הוא הדבר הראשון בו מבחין הלקוח הממוצע. הצבע הוא גם זה שנותן רמז לפעילות של בית העסק במידה ומדובר על משהו מאובחן כמו למשל ייצור מיצים טבעיים או גידול של תותים.

2.הצורה: כמובן שלצורה יש משמעות כאשר אנחנו מעצבים לוגו לעסק. הצורה כמובן צריכה להתאים למוצר ולספר את הסיפור שמאחוריו. יש אינספור דרכים לספר סיפור באמצעות צורה. חישבו על הסמל של נייק למשל. מי מאיתנו לא מכיר את חברת מוצרי הספורט הידועה בכל העולם?

הצורה המאפיינת אותה היא כמובן אותו קו משוך הנראה לרגע כמו עקב של נעל, אולי הוא מסמל את אות הניצחון באנגלית. משהו בתנועה של הקו היחיד הזה מרמז על כך שהחברה עוסקת בייצור נעלי ספורט.

את אותו העיקרון אנחנו נביא אל תוך התהליך כאשר ניצור גם עבורך לוגו לעסק.

3.למי אנחנו מיעדים את כרטיס הביקור: אם למשל מדובר על בית עסק העוסק בתחום הנחשב 'רציני' כמו פיננסים, הקווים בדרך כלל יהיו קרים, רבועים, ישדרו יוקרה. אם אנחנו נדבר על עיצוב לוגו לעסק עבור משקאות קלים הצורות והצבעים יהיו נועזים וצעירים יותר. כך שההתאמה כמובן של הלוגו צריכה לא רק לספר את הסיפור של בית העסק אלא להצטרף לייצור הקשר שבין העסק ללקוח.

מעוניינים ביצור לוגו לעסק שלכם? אנחנו מחכים לכם כאן כדי לספר את הסיפור שלכם.