מדברים אלייך ואתה בכלל במקום אחר? הנה הפתרון בשבילך

מדברים אלייך ואתה בכלל במקום אחר? הנה הפתרון בשבילך

'אין ילד שלא יכול , יש ילד שלא רוצה' וודאי אתם והילדים שלכם שומעים את המשפטים הללו כל הזמן. כאשר בכל פעם אתם יודעים כי משהו לא קשורה אבל לא בטוחים היכן נכון להניח את האצבע.

לקויות למידה הן תופעה שכיחה בעולם המודרני. הרי אם נחשוב על זה לרגע בהיגיון נזכר כי עד לפני משהו כמו מאה שנים מרבית בני האדם לא למדו בבתי ספר או עבדו מול מסכי המחשב שעות רבות ביום. בני האדם למעשה בנויים, מהראש ועד הרגליים, על מנת לשרוד בטבע. אז אין זה מפתיע שלא כולנו, סיגלנו לעצמנו, לאורך תקופת זמן זניחה במונחים של אבולוציה , הרגלים של האדם הנדרש להיות מרוכז שעות רבות ביום.

אם אתם שמים לב שקשה לכם להתרכז בדבר אחד, אתם צריכים לעשות אולי עוד משהו כדי להתרכז במשהו אחר, אולי אתם מסתכלים על פניו של האדם אתו אתם מדברים אבל רעש כזה או אחר מפריע לכם להתרכז, לכל התופעות הללו יש שם ופתרון עליהם נדבר עוד בהרחבה.

מה זו הפרעת קשב וריכוז

הפרעות קשב וריכוז הן שתי תופעות הגרות בכפיפה אחת. מדובר למעשה על תיאור של אדם לו קשה להתרכז באופן כרוני. זה נכון שהיום, בעולם בו אנחנו מקבלים בכל כמה דקות הודעה או ידיעה כזו או אחרת, כולנו חווים הפרעות קשב וריכוז. אבל כאשר אנחנו מדברים על הפרעות קשב וריכוז אנחנו בדרך כלל נתייחס לתופעה המולדת, לא הנרכשת המתחלקת לרוב לשתי תופעות:

ADHD

 :זו התופעה הנפוצה המשלבת לא פעם גם תזזיות וצורך בתנועה. אלו הסובלים מהתופעה עלולים לבטא את הקושי שלהם לא פעם באגרסיביות, אימפולסיביות, הפרעה בכיתה וכיוצא באלו. אצל מבוגרים אולי התופעה תתבטא בצורך כפייתי לזוז וללכת על מנת להתרכז בשיחה ובתוכן של הדברים.

ADD

גם זו אחת משתי החברות בקבוצה הגדולה של הפרעות קשב וריכוז. אלא שכאן אנחנו מדברים על תופעה בה הפרעות קשב וריכוז יאופיינו בקושי בריכוז בלבד. מה שיכול אולי למנוע התנהגות אימפולסיבית בכיתה אבל אין זה אומר כי לא מדובר על ליקוי למידה לו יש לתת מענה.

גילוי מוקדם של התופעה יכול לא פעם להביא לסיוע משלב מוקדם לתלמיד הסובל מהסימפטומים של הפרעות קשב וריכוז. עד לפני לא הרבה שנים, עיקר הטיפול בבעיה כלל טיפול תרופתי, אבל היום העולם התקדם קדימה.

טיפול נוירופידבק למניעת הפרעות קשב וריכוז

ביחד עם הטיפול התרופתי, ניתן היום להיעזר בטיפול הוליסטי, לא פולשני, הכולל מתן גלים שיאפשרו לאותו אזור במוח האחראי על הפרעות קשב וריכוז לעבוד בצורה טובה ויעילה יותר לשיפור איכות חייו של כל תלמיד או מבוגר הסובלים מהפרעות קשב וריכוז.

אנחנו כאן, במכון א"מ הדרך זמינים עבורכם להמשך אבחון וטיפול בטלפון ודרך האתר.