מערכת קירור – איך בוחרים מערכת בצורה נכונה

מערכת קירור – איך בוחרים מערכת בצורה נכונה

אחד האמצעים החשובים ביותר שאמורים לשרת אותנו לצרכים תעשייתיים שונים, הן מערכות מיזוג אוויר וקירור. אלה מערכות שאמורות לספק לנו שירותים על מנת שנוכל ליהנות מאוויר נעים וקריר בעת עבודתנו, אך מעבר לכך, מדובר על מערכות שנועדו לספק לנו אפשרות ליהנות מתנאים נוחים לייצור וכן לאחסון.

הרבה פעמים, התקנת מערכות קירור נועדה לא דווקא בשביל העובדים במקום אלא יותר בשביל לספק תנאי אחסון מתאימים במקום. למשל, אם אנחנו צריכים לאחסן מרכיבי ומוצרי מזון, תרופות, חומרים שדורשים טמפרטורות נמוכות ועוד. אנחנו לא יכולים לשמור אותם בטמפרטורות החדר ועל כן, השיטה הטובה ביותר היא להתקין מערכת קירור במקום, מערכת שתאפשר לנו לשמור את המרכיבים השונים בצורה טובה ובטוחה, כך שלא ייגרם להם שום נזק.

חשוב להדגיש, התקנת מערכת קירור במבנה כזה או אחר, בוודאי במבנים תעשייתיים אמורה להיות על בסיס מאפייני הייצור במקום, על בסיס מאפייני המקום וכן על בסיס המערכת עצמה. זאת על מנת שנוכל לספק את התנאים הטובים ביותר לעובדים וכן לתהליך הייצור עצמו.

אנחנו חייבים לבחון היטב את התנאים בשטח ואת מה שנדרש בשבילנו, על מנת שנוכל להפיק את המיטב מהמערכת, בצורה כזו נוכל להשיג את התוצאות הטובות ביותר בתהליך, ובהמשך לכך נוכל לספק ללקוחות שלנו מוצרים איכותיים, בטוחים ובריאים.

לפני שנסביר איך מתקינים מערכות קירור במבנה תעשייתי, צריך לציין שתי נקודות מהותיות, הראשונה, לרוב התקנת המערכת תתבצע מתי שאנחנו בונים את המבנה וההתקנה תתבצע על פי תכנון מראש. כך אנחנו נוכל להיעזר במערכת מהשלב הראשון שהמבנה קיים ולא נידרש לבצע שינויים בהמשך.

הנקודה השנייה המהותית היא, בשביל שנוכל ליהנות מהמערכת, בשביל שהיא תפיק עבורנו את המיטב, הרי שעלינו לוודא שהיא תספק לנו את התנאים הטובים ביותר, לשם כך, אנחנו צריכים לשמור שהיא תהיה נקייה. זה אומר, שעלינו לדאוג שכל המעברים יהיו נקיים, שהמסננים יהיו נקיים, וכך נוכל גם לאפשר למערכת לעבוד בצורה חלקה, אנחנו גם יכולים לאפשר למערכת לעבוד בלי לבזבז אנרגיה מיותרת, וכן לשמור על העוצמה המקורית שלה.

איך מתקינים מערכת קירור בצורה נכונה

ראשית, אנחנו צריכים לבחון מה בדיוק המקום צריך, מה בדיוק תהליך הייצור או האחסון שלנו דורש. אין טעם להתקין מערכת שאין בה את הכלים והאמצעים שאנחנו צריכים. עלינו להתקין אך ורק מערכת שיכולה לעמוד בסטנדרטים שלנו, בין אם זה מבחינת ייצור ובין אם זה מבחינת אחסון.

שנית, אנחנו צריכים לבחון עד כמה המערכת היא חזקה ועוצמתית, עד כמה היא יכולה לספק לנו את התנאים הנדרשים לקירור לאורך זמן, באופן סדיר, על מנת שנוכל להפיק ממנה את המיטב, מבלי שנמצא את עצמנו נתקלים בבעיה כזו או אחרת.