סהר שפע – הדברים הקטנים שיכולים ללמד אותנו

סהר שפע – הדברים הקטנים שיכולים ללמד אותנו

הרבה פעמים אנחנו נוטים לחשוב שאם אנחנו רוצים להצליח בחיים, אזי שאנחנו חייבים, ללמוד טוב בתיכון, לעשות בגרויות וללכת לאוניברסיטה בשביל לעשות תואר. הרי זה המסלול שרוב האנשים עושים, זה המסלול שמוביל להצלחה במרבית התחומים. 

העניין הוא, שזה לא תמיד ככה. הרבה פעמים אנחנו מגלים שאנשים מצליחים הם אלה שבחרו במסלול אחר לגמרי. הרבה פעמים אנחנו מגלים שההצלחה שלהם נובעת ממקומות אחרים לגמרי, לפעמים מקומות מקריים לחלוטין, לפעמים מדובר על דברים ומקומות יצירתיים, לעיתים מדובר במפגש בסיסי עם בן אדם מסוים, לעיתים מצב בו הם נתקלים במשהו מסוים, וזה מוביל אותם אל תוך תהליך אשר עוזר להם להצליח. 

סהר שפע במובנים מסוימים, נושא סיפור כזה. על פניו איש פשוט, לא מדובר במישהו שלמד באוניברסיטה ועשה תארים מתקדמים, לא מדובר בעוד אחד מהסיפורים האלה שאנחנו קוראים עליהם בתקשורת מעת לעת, גאונים שבגיל 21 כבר סיימו תואר שני ועכשיו מתחילים לעשות מחקר בתחום שאיש לא חקר. ובכל זאת, כאשר נחשפים לסיפור שלו מבינים עד כמה הוא משמעותי ועד כמה, הדברים הקטנים יכולים להשפיע לפעמים. 

מה הסיפור של סהר שפע

סהר הגיע לניו יורק בשנות התשעים כשהוא בשנות העשרים לחייו, מבלי לדעת מילה באנגלית, לפחות לא משהו מעבר לרמה בסיסית. מאחר והוא הבין שאם ברצונו להתגורר בעיר, ליהנות ממנה, להפיק את התועלת המרבית מהשהות שלו ולהצליח להשתלב בה, הוא חייב ללמוד אנגלית. 

במקום ללכת על הדבר הצפוי, הבנאלי, שיעורים עם מורה, הוא בחר בדרך אחרת, בדרך משלו. הוא ישב מול הטלוויזיה וצפה בסיינפלד. כן, אותה תוכנית על כלום לימדה אותו אנגלית ולא סתם אנגלית, אלא כזו שמדברים בניו יורק. הרי מדובר על התוכנית הכי ניו יורקית בשנות התשעים, תוכנית שכל גיבוריה מתגוררים, עובדים, מבלים בניו יורק, מדובר בשיר הלל לעיר. סהר הבין, אם הוא רוצה ללמוד אנגלית שתעזור לו בעיר, הוא חייב לעשות את זה דרך תוכנית שמתרחשת בעיר. ככה הוא למד אנגלית, ככה הוא השתלב בה והתקדם הלאה. אם אתם רוצים ללמוד עוד על סהר שפע מומלץ לקרוא על רשת גומבה ועל הבלוג האישי שלו.