יועץ בטיחות

יועץ בטיחות

השמירה על בטחון ובטיחות העובדים באתרי עבודה חשובה מאוד בגלל סיבות ברורות. כל עסק חייב לעבוד בצורה חלקה ובמלוא המרץ. תאונות עבודה יכולות לשבש מגמה זאת. תאונת עבודה קשה מזמינה חקירות של רשויות ממשלתיות מטעם משרד העבודה והרווחה, של חוקרי ביטוח, של משטרת ישראל ועוד. היא גורמת לנזקים בעבודה, לנזקים כספיים, פוגעת במוראל של העובדים ועוד. מרבית מהבעיות הללו ניתן לפתור על ידי התקנת מערכת בטיחות יעילה במפעלים ובתי העסק השונים. יועץ בטיחות מתמחה בהכנת תוכניות בטיחות שונות.

ייעוץ בטיחות ניתן לתחומים שונים והחשובים בהם הם: בטיחות כללית בכל הרמות במתחם העבודה, בנושאים ספציפיים כמו: האש וההתגוננות מפניה, חומרים מסוכנים, עבודה בגובה, התגוננות ממקורות רעש, ועוד. לכל תחום יש את הכללים שעל פיהם יש לפעול. כולם מעוגנים בתקנות שמתפרסמות מעת לעת על ידי משרד העבודה. יועץ בטיחות מכיר את כל התחומים הללו ויכול להכין תכניות מתאימות למפעלים, לבצע הדרכות והשתלמויות. לבצע ביקורות, לספק חוות דעת לבתי משפט וכדומה.

יועץ בטיחות יכול לספק שירות על בסיס מזדמן, חודשי, שנתי או כולם גם יחד. מפעלים בדרגת סיכון גבוהה היו מעדיפים שיהיה להם יועץ בטיחות חיצוני בנוסף על קצין הבטיחות הקיים במפעל. הם יזמינו אצלו סקר בטיחות, או תכנית בטיחות מתאימה ולאחריה יבקשו שירותי ייעוץ קבועים על פי הצורך. יועץ חיצוני שמגיע מחוץ למסגרת של העסק יכול להצביע על ליקויים שלא תמיד שמים אליהם בשגרה. התקנת אמצעי בטיחות מתאימים כנגד אש יכולה למנוע התפרצות אש שנזקיה חמורים. כך, המנהלים יכולים להשיג שקט נפשי.

ייעוץ מסודר למנהלי מפעלים המטפלים בחומרים מסוכנים, בעלי חברות בנייה, חברות המבצעות תיקונים וטיפולים בגובה ועוד הינו הכרחי.  שמירה על כללי בטיחות בסיסיים יכולה להוביל למקרי נכות או  מוות לעובדים, מבקרים ואורחים. מקרים חמורים יכולים להוביל לכדי אישומים פליליים. כלל ידוע הוא מניעת תאונות היא הדרך  הטובה ביותר להתגוננות וייעוץ נכון יעיל מאוד בדיוק בנקודה זאת. מומלץ לפנות לקבלת שירות מאת יועץ בטיחות בעל מוניטין. ההשקעה כדאי ביחס לתוצאות שהוא עשוי להניב.