וילונות גלילה: לאיזה חלל זה הכי מתאים?

וילונות גלילה: לאיזה חלל זה הכי מתאים?

בעוד שווילונות עם קפלים יתאימו לסוגי חללי חדרים מסוימים, וילונות עם גלילה יתאימו לחללי חדרים אחרים. רגע לפני שאתם בוחרים וילונות לבית, האם בדקתם אילו וילונות הכי יתאימו לעיצוב של ביתכם? הנה כל מה שצריך לדעת לפני בחירה של אלו. 

העיצוב של הבית הוא מהותי והוא חשוב, הוא אמור להיות מורגש בכל צעד בביתכם. בין אם אתם במטבח, בסלון או בחדר השינה, אתם רוצים להרגיש את עצמכם בעיצוב הבית. אתם רוצים להרגיש שאתם אחראיים עליו ועל היצירה. ואם כך, יהיה חשוב גם לבחור את הווילונות הנכונים לביתכם ולעיצוב הכללי שלו. קודם כל, יהיה כדאי לבדוק אם וילונות עם גלילה יכולים להתאים לכם. אלו הווילונות היעילים ביותר בתור פתרון הצללה, אבל גם מעוצבים יחד עם זאת. 

וילונות גלילה יכולים להתאים לכל חלל

בפועל, וילונות גלילה יכולים להתאים כמעט לכל סוגי חללי החדרים. בין אם אתם מתגוררים בבית קטן או גדול יותר, וילונות הגלילה יכולים להוות פתרון עיצובי מעולה שהוא גם פתרון הצללה. יחד עם זאת, כדאי לזכור שבבתים קטנים פחות מומלץ להתקין וילונות גדולים וארוכים. 

כשאתם מתקינים וילון גלילה גדול בבית קטן עם חלונות קטנים, אתם למעשה יוצרים מעין תחושה ואפקט של הקטנת הבית. הבית ייראה וירגיש לכם בדרך כלל קטן יותר, ככה שכדאי לחשוב על זה פעמיים. דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא, צבע הווילונות. 

צבע וילונות גלילה לבית או למשרד 

הצבע של הווילונות הוא טריקי. מצד אחד, אתם רוצים לבחור צבע שיגרום לאיזשהו איזון מבחינה עיצובית. מצד שני, ישנן גישות שדוגלות בקטע של “קונטרה עיצובית”. במילים אחרות – יצירת ניגוד מסוים בעיצוב של הבית או המשרד. אם למשל הבית ברובו מעוצב באפור, יהיה אפרי לבחור לפי גישה זו בווילונות לבנים. 

ברוב המקרים, יהיה כדאי לבחור בווילונות בצבעים נטרלים. צבעים נטרלים הם שחור, לבן ואפור. אלו צבעים שיכולים להשתלב כמעט בכל סוגי עיצוב הבתים. אם בא לכם דווקא צבעים משוגעים יותר, זו בהחלט אפשרות גם כן.   

וילונות מקיר לקיר או מהתקרה לרצפה? 

אם אתם מתלבטים בין וילונות גלילה מקיר לקיר או מהתקרה לרצפה, 2 האופציות נפלאות. בין אם אתם מעוניינים להתקין את הסוג הזה אן האחר, פתרון ההצללה הזה נחשב אחד האפקטיביים ביותר בין הווילונות השונים. 

בעזרת וילונות גלילה מהסוגים הנ”ל, תוכלו לייצר חוש מוחלט בחדר אם תרצו. כולנו מכירים את הבעיה המוכרת של וילונות, שפשוט לא מסוגלים להצליל את החדר ב-100%. וילון גלילה ברוב המקרים יפתור לכם את הבעיה הזו. בין אם אתם מעוניינים בסופו של דבר להתקין וילון כזה או אחר, בכל מקרה תבדקו את המחירים אצל מספר משווקים שונים. ישנם לפעמים הבדלים מהותיים במחיר בין משווקי הווילונות.