מיחזור משכנתא

מיחזור משכנתא

אחת מההוצאות החודשיות הכבדות, של בני זוג, היא ההוצאה על המשכנתא. ולכן, זוגות רבים מצויים בקושי כלכלי כאשר יש להם הוצאות גבוהות נוספות. כאשר המשכנתא בנויה בצורה לא טובה, יכול לרדת לבני הזוג סכומים גבוהים מאוד של אלפי שקלים כל חודש על המשכנתא. רוצים לשפץ את הדירה או לבנות תוספות? זוהי ההזדמנות הטובה ביותר למחזר את המשכנתא, ולכלול בתוכה גם הלוואה על השיפוץ. אם יש לכם מינוס בבנק, תוכלו לקחת בתוך המשכנתא הממוחזרת הלוואה לכיסוי המינוס.

איך אפשר לצמצם בהוצאה החודשית על המשכנתא?

ישנם זוגות שיעדיפו למכור את הדירה שלהם, ולקנות דירה זולה יותר. במקרים של משכנתא גבוהה מאוד, ישנם משפחות שעלולות להחליט שעדיף להן למכור את הדירה ולגור בשכירות. אולם הדרך הטובה ביותר להוזיל את העלות החודשית- היא מחזור משכנתא. בתהליך זה, הבנק נותן לזוג הלוואה חדשה, כדי לפרוע את המשכנתא הנוכחית. ההלוואה החדשה, ניתנת בתנאים טובים ואטרקטיביים יותר מאשר המשכנתא הקודמת. האם כדאי לקחת מהבנק הלוואה אחת גדולה שכוללת כמה הלוואות למטרות שונות? צריך לזכור, שככל שיש יותר הלוואות מהבנק, כך גם ההחזר החודשי יהיה גדול יותר. ולכן, איחוד הלוואות יצמצם לכם בצורה ניכרת את התשלום החודשי לבנק.

מה הקשר בין מחזור של משכנתא לבין ריבית הפריים?

ישנם מסלולים שונים של ריביות משכנתא. בחלק מהמסלולים, יש ריבית קבועה על ידי הבנק. במסלולים אחרים, הריבית צמודה למדד הפריים. ישנם מסלולים בהם הריבית נקבעה על בסיס הפריים, אך גובה הריבית לא משתנה. כאשר הפריים נמוך, כדאי למחזר את המשכנתא. וכך, גובה ההחזר החודשי החדש של המשכנתא, יהיה פחות מגובה ההחזר החודשי הקודם.

כמה כסף אפשר לחסוך על ידי מחזור של המשכנתא?

באמצעות מיחזור המשכנתא, אפשר לחסוך מאות אלפי שקלים. צריך לזכור שהתשלום העיקרי במשך 25-30 שנה בתשלום על המשכנתא הוא הריבית, ופחות הקרן. ולכן, כל הורדה בגובה התשלום על ריבית המשכנתא, מפחיתה סכום גדול מאוד של כסף המצטבר במהלך השנים. כאשר ממחזרים את המשכנתא, אפשר למצוא חברת ביטוח הגובה מחיר זול יותר, וכך לחסוך עשרות אלפי שקלים במהלך השנים. חשוב מאוד לעקוב מעת לעת אחר גובה הריבית, ושינויי מחיר בפוליסות הביטוח. .

ממי כדאי להיעזר במחזור משכנתא?

כדי למחזר משכנתא בצורה הטובה ביותר שתיתן לך תנאים משתלמים ביותר, יש צורך לפנות אל יועצי משכנתאות. אמנם גם הבנקים מאפשרים ללקוחות ייעוץ משכנתא בחינם. אולם, לפעמים דווקא יועצי משכנתאות פרטיים מצליחים לסדר ללקוחות מחזור משכנתא בריביות נמוכות, ובתנאים משתלמים במיוחד. ליועצי המשכנתאות המקצועיים ביותר, יש קשרים בתוך הבנקים. וכך, הם יכולים להפעיל קשרים על מנת להשיג ללקוחותיהם את המשכנתאות המשתלמות ביותר מהבנקים. לפעמים, יפנה יועץ המשכנתאות למספר בנקים, כדי לקבל מהם הצעות איכותיות למחזור משכנתא.