סדנאות  odt – מה זה בדיוק?

סדנאות odt – מה זה בדיוק?

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר חברות, ארגונים ועסקים בתחומים שונים, מוציאים את העובדים שלהם לימי גיבוש מיוחדים. לעיתים מדובר על יום שלם ולעיתים על מספר שעות, לעיתים מדובר על יום גיבוש שנערך במקום העבודה ולעיתים במקומות מרוחקים ממנו.

אחת הדוגמאות לימי גיבוש עבור עובדים, הן סדנאות ODT. מדובר על סדנאות מיוחדות שכוללות מגוון פעילויות אשר נערכות מחוץ לעסק, הכוונה של ODT זה מחוץ לדלת, כלומר בשטח חיצוני. בין אם זה פארק, גינה ציבורית, בטבע וכן במקומות ספציפיים שקשורים לחברות שמארגנות ואחראיות על קיום אותן סדנאות.

צריך לציין, סדנאות ODT נחשבות מאוד פופולאריות לא רק בקרב מקומות עבודה אלא גם בקרב מוסדות חינוך ומוסדות אחרים שמאכלסים ילדים, משפחות ועוד. הפופולאריות נובעת הן מהכיף שאפשר להרגיש באותן סדנאות, והן מהעובדה שמדובר באמת בסדנאות ייחודיות שיש בהן תהליך מאוד בריא ואיכותי, במסגרתו כל מי שמשתתף בסדנה לומד להכיר אחד את השני טוב יותר ומעבר לכך, הוא לומד להכיר את עצמו טוב יותר, לומד להכיר תכונות מסוימות שהוא לא בהכרח הכיר קודם לכן.

מה בדיוק עושים באותן סדנאות

פעילויות ODT, כולל סדנאות בנושא, למעשה מספקות אפשרות לבצע פעילויות שונות שאנחנו לא בהכרח רגילים לעשות, מחוץ לאזור הנוחות שלנו, מחוץ לבית, מחוץ לעסק או לכל מקום אחר בו אנחנו רגילים לבלות את מרבית היום שלנו.

מדובר למשל על משחקי שולחן, משחקי רצפה, משחקי חברה ועוד. כמובן שהמשחק כשלעצמו הוא אמצעי, המטרה היא להשתמש בתכונות שונות, בין אם זה אומר שעלינו לחשוב אחרת, עלינו לפתח לוגיקה אחרת, אנחנו צריכים לדעת כיצד לעבוד בתנאים שונים ועוד. לא מדובר על דברים סטנדרטיים שאנחנו רגילים אליהם.

לפני סיום רק נדגיש, בשביל שאותן סדנאות ופעילויות יצליחו, אנחנו צריכים גם למצוא חברות שמתמחות בארגון אירועים שכאלה וכמובן אנחנו צריכים לדאוג שכל מי שמשתתף מטעמנו באירוע כזה, יעשה זאת מרצון, בשמחה, ויהיה מוכן לשתף פעולה וליטול חלק בכל פעילות ובכל משחק, בשביל שהוא יוכל ללמוד מהם וזה יצליח.