מהי אפליקציית התשלומים הכי מומלצת?

מהי אפליקציית התשלומים הכי מומלצת?

מכירים את התחושה המסתכלת של לשכוח את הארנק בבית, או להיתקע בלי כסף מזומן ללא כספומט נראה לעין? בזכות המהפיכה החדשה בתחום התשלום הדיגיטלי ואפליקציות התשלומים, כבר לא צריך להסתובב עם כסף מזומן ואפילו לא עם כרטיס אשראי. אפליקציות התשלומים מאפשרות לנו להעביר כספים בקלות ובמהירות – באמצעות הטלפון. גם לאנשים ספציפיים הרשומים באנשי הקשר שלנו, ואפילו לבתי עסק שונים אשר עובדים עם האפליקציות.

המהפיכה הדיגיטלית

אמנם האפליקציות להעברת תשלומים הן החלוצות בתחום, אך את המהפכה הדיגיטלית ניתן להרגיש גם בסניפי הבנקים השונים. אם בעבר בשביל כל פעולה היינו נדרשים להגיע לסניף הבנק, לחפש חניה ולעמוד בתור, היום ניתן לראות כיצד הבנקים מתחברים לקידמה ולטכנולוגיה ועוברים גם הם לעבודה דיגיטלית שהופכת את השירות לנגיש, פשוט ונוח יותר מכל מקום בו נהיה. בעתיד אף צפוי לקום הבנק הדיגיטלי הראשון, שהוא כל כולו ינוהל באמצעות אפליקציה ייעודית וללא צורך בבנקאים אנושיים כלל. עד אז, אפליקציות התשלומים ללא ספק מקלות על חיינו.

אפליקציה להעברת כספים – פייבוקס, ביט ופפר

שלוש אפליקציות התשלומים המובילות הן פייבוקס, ביט ופפר. מדובר באפליקציות אשר פותחו על ידי הבנקים והן מנוהלות על ידי הבנקים – פועלים, לאומי ודיסקונט – ועל כן רמת האבטחה בהן היא הגבוהה ביותר. האפליקציות הללו מאפשרות לנו להעביר כספים ישירות מכרטיס האשראי שלנו לחשבון הבנק של האחר, ובפייבוקס אף ניתן להעביר כסף מכרטיס אשראי אחד לכרטיס אשראי אחר. בנוסף, האפליקציות מאפשרות גם לבקש כסף מאדם מסוים, אם הוא חייב לכם ואינכם יכולים לדרוש זאת ממנו באופן ישיר. באמצעות שליחת בקשה לתשלום תצטרכו להזין את סכום הכסף והאפליקציה תשלח לאדם הרלוונטי הודעה עם הסכום הנקוב והוא ידרש רק לאשר אותה. הפליקציה הראשונה שיצאה אל השוק היא אפליקציית פייבוקס והיא גם זו שמאפשרת שמירת כסף בארנק דיגיטלי.

ארנק דיגיטלי – מה זה אומר?

אפליקציות התשלומים מאפשרות לנו לקבל כסף מאחרים – כסף שעובר במיידית לחשבון הבנק שלנו. בפייבוקס שהיא החלוצה בתחום, אנו יכולים לבחור האם להשאיר את הכסף בתוך האפליקציה ולהפוך אותה לארנק דיגיטלי במלוא מובן המילה, או להעביר את הכסף לחשבון הבנק. היכולת לשמור את הכסף שמועבר אלינו בתוך האפליקציה, מאפשר להשתמש בו בהמשך כשאנו נצטרך בבוא הזמן להעביר כסף. בכך האפליקציה הופכת למעין קופה קטנה וזה אידיאלי במיוחד עבור מי שמשתמש בה לעיתים קרובות.

כיצד התשלום נעשה באפליקציות הדיגיטליות?

השימוש באפליקציות הדיגיטליות הינו מבוסס על רשימת אנשי הקשר שלכם. עם תחילת השימוש, יש להזין מספר כרטיס אשראי ומספר חשבון בנק אשר יאפשרו לכם להעביר כסף ולקבל כסף. כשתרצו להעביר כסף לאדם מסוים, תצטרכו לבחור אותו מבין רשימת אנשי הקשר שלכם, ולציין את סכום ההעברה. כאמור, תוכלו לדרוש תשלום מאדם אחר באותה הדרך – לבחור אותו מרשימת אנשי הקשר ולהזין את סכום החיוב. כשהוא יאשר את הבקשה, סכום הכסף יעבור אליכם באופן מידי. כשיגיע אליכם כסף מאדם אחר, תצטרכו לאשר את ההעברה. אם לא אישרת אותם תוך מספר ימים בהתאם לתנאי השימוש באפליקציה, הכסף יחזור לבעליו.