אדריכל נוף – כיצד לבחור את האיש הנכון

אדריכל נוף – כיצד לבחור את האיש הנכון

עולם האדריכלות מתחלק לתחומים ותתי תחומים שונים. אנחנו בדרך כלל עובדים מול אדריכלים שאחראים על תכנון המבנה, שכן את שירותיהם אנחנו צריכים על מנת שנוכל להקים את המבנה ולאכלס אותו.

אך הם לא אנשי המקצוע היחידים שעובדים בתחום של אדריכלות. תחום נוסף שנחשב מאוד פופולארי ואנחנו נידרש לעבוד מול בעלי מקצוע שמתמחים בו, הוא אדריכלות נוף.

מדובר על תחום שבמהלך השנים הולך ומתפתח, בין אם זה מבחינת מתודות ורעיונות ובין אם זה מבחינת תתי תחומים אשר מושכים אליהם לא מעט אנשי מקצוע שבוחרים להשתלב בתחום, להתמחות בו וליהנות מהאופציות השונות שקיימות בו.

אדריכל נוף, כפי שניתן להבין, הוא בעל מקצוע שתפקידו לעצב את הנוף מסביב. זה אולי נשמע מוזר או חריג, הרי הנוף בנוי בצורה מסוימת ואנחנו לא תמיד יכולים לשנות אותו כמו שאנחנו רוצים, אך זה לא אומר שאנחנו לא יכולים לעצב אותו, זה לא אומר שאנחנו לא יכולים לייצר מהלכים שונים בשביל שנוכל להשתמש בנוף בצורה נכונה או להכניס אלמנטים שונים, על מנת שהנוף לא יפריע לנו בתהליכים שונים.

כיצד אדריכלות נוף משרתת אותנו

נתחיל מהבסיס, אדריכל נוף יכול לקחת מצב נתון ולראות כיצד ניתן לשנות אותו. נניח עומד מול שטח מסוים, שטח ריק, והוא יכול לעצב אותו כך שעל השטח יוקם פארק, גינה או כל דבר אחר. כמובן שהוא צריך לקחת בחשבון פרמטרים כמו סוג הקרקע, תנאי סביבה, תנאי הקרקע, אופי הגידולים שניתן להשתמש בהם ועוד.

מעבר לכך, הרי שמומחה באדריכלות נוף יכול לשנות עיצובים קיימים או לפתח אותם. למשל, אם במבנה מסוים יש גינה בסגנון מסוים, הרי שהאדריכל יכול להציע עיצובים בסגנונות שונים וליישם אותם. לא מעט בעלי בתים פרטיים משתמשים בשירותיו של אדריכל נוף, הן לצורך הקמה ועיצוב גינה מאפס והן לצורך שינוי עיצוב קיים. הכל במטרה לייצר גינה מעוצבת וייחודית שכמו שהם רוצים.

לפני סיום חשוב לומר, כמו במקרים של אדריכלים רגילים, אנחנו צריכים לבחון את איכות העבודה, ניסיון וסגנון עבודה של האדריכל לפני שאנחנו בוחרים לשכור את שירותיו