שמאי מקרקעין בירושלים

שמאי מקרקעין בירושלים

בירושלים וסביבתה מתבצעים פרויקטי נדל"ן רבים. בכל פרויקט כזה יש צורך לבצע הערכות שווי של נכסי נדל"ן שונים וביניהם, קרקעות, מבני ציבור, מבנים תעשייתיים, מרכזים מסחריים, דירות ובתים פרטיים ועוד. שמאי מקרקעין בירושלים הוא בעל  המקצוע אשר מוסמך לתת הערכות שווי מדויקות. הוא בעל רישיון לפעילותו ממשרד המשפטים. את הרישיון קבל לאחר שלמד את המקצוע במוסד להשכלה מוכר. שמאים רבים מתחילים את עיסוקם כשכירים במשרדים פרטיים או ברשויות ממשלתיות. חלקם הופכים לעצמאים ופותחים משרדים משל עצמם.

הערכות שמאי נדרשות בשלל מקרים. הבולטים והנפוצים ביותר הם הערכות לצורך קבלת משכנתא מהבנק. הבנקים עצמם מבקשים אותן לצורך קביעת ערך הנכס שהם משעבדים לטובתם ואת גובה המשכנתא המרבית שהם יכולים לתת בגינו. הערכות אחרות נעשות לטובת לקוחות אשר מצויים במחלוקת עם רשויות מס שבח לגבי גובה המיסים שהוטלו עליהם בגין מכירת נכס. ניתן להגיש ערעור ובמסגרתו להביא הערכת שווי נגדית. במקרים רבים, סכומי המסים מצטמצמים וזה רווח נקי לבעלי הנכסים.

שמאי מקרקעין בירושלים מבצע הערכות נכסים השייכים לחברה עסקית. מנהליה מבקשים לדעת את הנתונים לפני שהם מוכרים את החברה, כאשר הם נכנסים לשותפות, לצורך מאזנים ולמטרות אחרות. השמאי מבצע את  ההערכות בדרכים שונות ובהתאם לנסיבות. הוא בודק שווי על פי עסקאות שונות של נכסים דומים שנעשו באזור. הוא יודע להעריך שווי קרקע ומבנה. לוקח בחשבון את ההכנסות מנכסים מניבים אותם הוא מעריך וכדומה. בעת תהליך הכנת הדו"ח הוא בודק את כל הנתונים על הנכס כולל בעלויות, עיקולים, שעבודים וכדומה.

שמאי מקרקעין בירושלים יכול לייצג את לקוחות בבוררויות שונות ובבתי משפט. שופטים מסתמכים רבות על דו"חות מומחים שונים, ובין היתר, על דוחות שמאים. הם זקוקים להם לצורך הטלת עיקולים על חייבים, לצורך פסיקה במחלוקות בענייני מיסוי ובנסיבות אחרות. שמאים רבים מגיעים לדיונים על מנת להגן על ההערכות שלהם. מומלץ לשכור שירותי שמאי מקרקעין בעל ניסיון מצטבר  בתחום. ערכי נכסים בירושלים הינם גבוהים יחסית לאזורים אחרים בארץ, ומשום כך ובשל סיבות נוספות, כדאי לקבל הערכה מדויקת.