מקרר תעשייתי – לבחור את המקרר הנכון

מקרר תעשייתי – לבחור את המקרר הנכון

כשאנחנו בוחרים מקרר לבית, אז באופן טבעי אנחנו בוחנים מה בדיוק אנחנו נרצה לעשות איתו, איך נרצה להשתמש בו, אנחנו בוחנים כמה אנשים מתגוררים הביתה ועל פי זה אנחנו יכולים להניח מה צריך להיות הגודל שלו, וכן אנחנו מניחים, פחות או יותר, כמה זמן הוא אמור להחזיק לנו, מתוך הנחה שמקרר טוב מחזיק 8-10 שנים ואחרי זה סביר להניח נצטרך להחליף אותו.

כשאנחנו רוכשים מקררי תעשייתי לעסק, בין אם מדובר במסעדה, בית קפה, סופרמרקט, מכולת, או אפילו מעבדה שאמורה לשמור בדיקות או כל דבר אחר בקירור, הדרך בה אנחנו בוחנים את המוצר היא שונה, ולא רק זה, גם הדרך בה אנחנו מחליטים מה לקנות היא אחרת. ההתייחסות שלנו לתהליך צריכה להיות ביחס לשיקול הכלכלי.

צריך לומר, אנחנו יכולים למצוא סוגים שונים של מקררים תעשייתיים, כאלה שמיועדים למסעדות, בתי קפה, סופרמרקטים ועוד. אפילו בתוך סופרמרקט, נניח, אנחנו נמצא מקרר לחלביה ומקרר למוצרי בשר, מקרר שמיועד ספציפית לדגים ומקרר שמיועד למוצרים אחרים. כלומר, אנחנו נמצא מגוון רחב של סוגי מקררים שונים. גם נקודה זו צריכה להיכנס לשיקול שלנו.

כיצד בוחרים מקרר תעשייתי

בשביל לבחור את המקרר הנכון, עלינו לבחון את הצרכים שלנו ואת התנאים בהם אנחנו מתכוונים להשתמש במקרר.

למשל, אם אנחנו מחפשים מקרר למכולת או לעסק קטן אחר, אז מן הסתם, השימוש שאנחנו נעשה בו יהיה שונה לגמרי מהאופן בו אנחנו נשתמש במקרר בסופרמרקט או במקום אחר, גדול יותר, מקום שנועד לשרת כמות גדולה יותר של אנשים.

כנ”ל לגבי אופי הדברים שאנחנו נאכלס בתוך המקרר. הרי מקרר תעשייתי שמיועד למסעדה או בית קפה, הוא שונה ממקרר שמיועד למעבדה רפואית או לסופר שכונתי, הוא נועד לדברים אחרים. על כן אנחנו צריכים להתייחס לשאלה כגון, לשם מה הוא מיועד, איפה אנחנו מתכוונים להציב אותו, כיצד אנחנו מתכוונים להשתמש בו ועוד.

נקודה אחרונה, בכל מקרה, עלינו לבדוק מי היצרן, מי הספק, ומה אנחנו נותן לנו ביחד עם המקרר, על מנת שנוכל לעבוד איתו בצורה טובה ואמינה לאורך זמן.