כיצד מתכננים מערכת של מיזוג אוויר

כיצד מתכננים מערכת של מיזוג אוויר

כמעט ואין מבנה בישראל, בטח לא מבנה מגורים, שאין בו מערכת מיזוג אוויר. זה בלתי אפשרי במדינה כמו ישראל, מדינה שמתמודדת עם עומסי חום כבדים בקיץ הכוללים במקומות רבים גם לחות גבוהה, להסתדר בלי מערכת מיזוג אוויר איכותית וטובה.

השאלה היא, כיצד בוחרים באיזו מערכת להשתמש, כיצד מתקינים מערכת מיזוג אוויר שיכולה להתאים לצרכים שלנו.

מן הסתם, אנחנו צריכים לאפיין את הצרכים שלנו לפני שאנחנו מחליטים להתקין אותה, כבר בעת שלב תכנון בניית המבנה. אנחנו יכולים להשאיר פתח לשינויים עתידיים. למשל, אנחנו יכולים להקים תשתית למערכת כזו מבלי להתקין אותה, וכך אם נרצה אז בעתיד נוכל להכניס מערכת ברמה מותאמת לתשתית ולמבנה.

לפני שנסביר כיצד מתאימים מערכת מיזוג אוויר למבנה, צריך להדגיש, חשוב מאוד להתייעץ עם גורמי מקצוע בתחום, אלה יוכלו לספק לנו את כל המידע הנדרש בנושא, הם יוכלו לעזור לנו לבחור את המערכת המתאימה, וכן הם יוכלו לעזור לנו להחליט איפה וכיצד אנחנו יכולים להתקין אותה. אם אנחנו לא נשתמש בשירותיהם, ייתכן מאוד שאנחנו נפספס לא מעט נקודות משמעותיות בתהליך הבחירה שלנו.

כיצד לבחור את המערכת הנכונה

ראשית, עלינו לאפיין את המבנה. כיצד הוא בנוי, כמה חדרים יש בו, מה הגודל שלהם, היכן הוא ממוקם, כמה פתחים יש בו ועוד. כל דבר כזה יכול להשפיע עלינו בצורות שונות.

שנית, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו כמה אנשים משתמשים במבנה ולאיזה צורך. יש הבדל בין מבנה מגורים בו מתגוררת משפחה עם 4-5 נפשות, לבין מבנה במקום עבודה, בו עובדים 10 עובדים או יותר וכל אחד מהם מבצע פעילות מסוימת. יש לכך משמעות.

שלישית, אנחנו צריכים לבחון איפה אנחנו יכולים למקם את המערכת, ובאיזה סדר גודל היא יכולה להיות, על פי סוג ואופי המבנה.

ארבע, חשוב שאנחנו נבחן מה גובה התקציב שלנו, כמה כסף אנחנו יכולים להשקיע, הן ברכישת המבנה והן בהפעלתה. אנחנו צריכים לזכור את העלויות השוטפות של המערכת.

חמש, חשוב גם לדעת מה תנאי מזג האוויר במקום ואיזה סוג מערכת אנחנו באמת צריכים במקום.