איך לבחור נכון רמפה לכסא גלגלים?

העידן המודרני מציע מגוון פתרונות שונים לאנשים אשר מתמודדים עם מוגבלויות פיזיות, נכויות שונות וכו'. אחד מהפתרונות האלו נקרא רמפה עבור כיסא הגלגלים. בעוד שניתן להתקין רמפה על מדרגות הבית והבניין, אפשרי גם להתקין רמפה עבור הרכב. בואו נבין כיצד בוחרים נכון את הרמפה. 

כשאדם מתמודד עם נכות מסוימת אשר מגבילה את תנועתו החופשית, הוא יהיה מוכן להשקיע את מיטב כספו בפתרונות הנגשה שונים.  ובימינו יש לא מעט פתרונות הנגשה לציבור הנכה, מה שמחייב אתכם לבדוק היטב את המוצרים שאתם רוכשים ולוודא את יעילותם. אחד מפתרונות ההנגשה המוכרים הוא, רמפה עבור כיסאות גלגלים ומדרגות ביתיות. חשוב כבר עכשיו לציין, רמפה לנכים עבור מדרגות ביתיות בד"כ מתאימה לגרמי מדרגות קצרים. אם אתם צריכים להתנייד דרך גרמי מדרגות ארוכים, יש את האפשרות של התקנת מעלון בתוך הבית. 

ממה עשויות רמפות לכיסאות גלגלים?

אם אתם מעוניינים לרכוש רמפה לכסא גלגלים או למדרגות הבית, כדאי לדעת מאילו חומרי גלם הרמפה מיוצרת. בדרך כלל הרמפות מיוצרות מומר גלם כמו אלומיניום, מה שמאפשר לכם להנות משני יתרונות עיקריים. בין אם תרכשו רמפה לרכב או למדרגות הבית, היתרונות האלו רלוונטיים בשני המקרים. והנה הם: 

מצד אחד, אלומיניום הוא חומר גלם די קל (מבחינת המשקל שלו). בפועל, זה יאפשר לכם להנות מהאפשרות של ניוד לכל מקום של הרמפה. מעבר לכך שהרמפה עשוית האלומיניום יחסית קלת משקל, אלומיניום הוא גם חומר עמיד למדי. אלומיניום מאפשר לכם להנות משימוש ברמפה במשך שנים ארוכות, אבל בהחלט לא רק. הוא גם חומר גלם מאוד חזק שאפשר לסמוך על איתנותו בזמן השימוש בו. 

מה צריך לבדוק לפני רכישת רמפה לכיסא גלגלים? 

רגע לפני שרוכשים רמפה לכיסא גלגלים (לבית ולרכב), חשוב לבדוק ולוודא את המידות הנכונות. כמו כן, יהיה חשוב גם לוודא את השיפוע. זאת, במקרים בהם מדובר במדרגות ביתיות. אם אתם צריכים רמפה לרכב, אתם צריכים לבדוק את גובה הרכב מהרצפה. 

כשהמידות נלקחות בצורה נכונה והשיפוע מחושב נכון, העלייה במדרגות הופכת לקלה יותר ולמהירה. בפועל, רמפה לכיסא גלגלים מאפשרת לכם להתנייד בקלות יותר. וכשתרכשו את הרמפה, תהיינה לכם את האפשרות לרכוש רמפה ניידת, או רמפה קבועה. בואו נבין את ההבדלים. 

רמפה ניידת או התקנת רמפה קבועה? 

אם אתם מעוניינים לרכוש רמפה לכיסא גלגלים שלכם, אתם כנראה מתלבטים בין רמפה קבועה לאחת ניידת. ההבדל ביניהן הוא ברור: האפשרות של הניוד. אם כך, זה בעצם תלוי בצרכים שלכם ובאפיונים של המשתמש ברמפה. 

בין אם אתם מעוניינים לרכוש רמפה מסוג כזה או אחר, יהיה חשוב לבדוק מחירים אצל מספר גורמים וחברות משווקות. טיפ מאיתנו – תמיד יהיה חשוב לבדוק אם עלות הרמפה כוללת גם את ההתקנה שלה. אבל יחד עם זאת, מאחר שעלות ההתקנה היא לא מאוד גבוהה, אל תתנו לזה להיות פקטור מכריע בהחלטת רכישת הרמפה.