איך לבחור נכון עורך דין פלילי?

איך לבחור נכון עורך דין פלילי?

כידוע, עולם המשפט מתחלק לשניים. משפט אזרחי ומשפט פלילי. בעוד שבחלק האזרחי, אם אנחנו נדרשים לשירותיו של עורך דין, זה לא בהכרח אומר שמדובר במשהו רע, שכן יש מקרים בהם נעזר בעורך דין אזרחי לצרכים חיוביים, הרי במשפט הפלילי, זה להיפך.

עורך דין פלילי הוא סנגור שמגן עלינו מפני תביעה שהמדינה מגישה נגדנו. כאשר אנחנו מואשמים בעבירה פלילית מסוג כזה או אחר, אז רק המדינה יכולה להגיש נגדנו תביעה ולא מי שנפגע מאיתנו. בכל מקרה, מי שמגן עלינו במקרה כאלה, הוא עורך דין המתמחה בדין הפלילי וזה השירות היחידי שהוא מעניק ללקוחותיו.

באילו מקרים נשכור עורך דין פלילי

בעיקרון, כפי שציינו, בכל מקרה בו אנחנו חשודים בעבירה פלילית מסוימת, עלינו לפנות אל עורך דין בשביל לקבל ממנו ייעוץ והגנה. הוא ייצג אותנו מול המשטרה בעת החקירה ולאחר מכן מול התובעים, קרי הפרקליטות, לפני ובזמן המשפט.

מעבר לכך, סביר להניח שאנחנו ניעזר בשירותיו גם אחרי פסק הדין, בין אם זה לצורך ערעור במידה ויש צורך, ובין אם זה בשביל שהוא יוכל להגן על הזכויות שלנו אם וכאשר ייקבע שאנחנו צריכים לשבת בכלא. ייתכן מאוד שניעזר בשירותיו גם בשביל לקבל שחרור מוקדם, חנינה או הגשת ערעורים נוספים בעתיד.

כיצד בוחרים עורך דין בתחום הפלילי

לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא לא מעט עורכי דין המתמחים בדין הפלילי. ישראל כידוע היא "מעצמת עורכי דין" ורבים מהם בוחרים להיות סנגורים בדין הפלילי. יחד עם זאת, עצם זה שיש כמות לא אומרת שאנחנו לא צריכים לדעת לברור ולבחור עורך דין פלילי שיתאים לצרכים שלנו בצורה נכונה.

הבחירה שלנו תתמקד במאפיינים שונים אשר יכולים להטיב איתנו. למשל, אנחנו נבחר עורך דין על פי ניסיונו והיכולת שלו לספק לנו שירות מקצועי ואיכותי, בהתאם לצרכים שלנו. חשוב לבחון עד כמה הוא מתמחה בסוג המקרה בו אנחנו חשודים. אם מדובר על מקרה רציני ומשמעותי, נרצה שעורך דין מוכר, מנוסה, ייצג אותנו.

מעבר לכך, יש להתייחס להיבטים נוספים, החל מזמינותו לטפל בתיק שלנו מהתחלה ועד הסוף, המשך בשאלה עד כמה הוא יכול לספק עבורנו את המעטפת הנדרשת, בין אם זה דרך עדים מומחים או גורמים אחרים, כולל במשרדו, אשר יכולים לעזור לנו במקרה.

נקודה נוספת שנתייחס אליה היא, תוכנית הטיפול שלו בתיק שלנו. חשוב שזו תהיה תוכנית שיהיה ניתן להציג אותה בבית משפט, לעמוד מאחוריה והיא באמת תוכל לייצר עבורנו את התוצאה הנכונה. אין טעם לבחור עורך דין, שהדרך בה הוא מתכוון לטפל בתיק שלנו, היא לא נכונה ולא תוביל לתוצאה הראויה עבורנו.

לסיכום, מאחר ומדובר על סוג מקרים מאוד לא פשוט, אשר יכול להוביל אותנו אף למאסר בפועל, יש לבחור עורך דין שידע לייצג אותנו על הצד הטוב ביותר.