כיצד לבחור רשת צל?

כיצד לבחור רשת צל?

בכדי לבחור נכון את רשת ההצללה שלכם, יהיה חשוב לקחת בחשבון את הפרמטרים הסביבתיים והנסיבתיים. למשל, מגבלות מקום, מידות הרשת, תנאי מזג האוויר האופייניים לאזור מגוריכם ועוד. הנה כל מה שצריך לדעת בנושא, בחירת פתרון ההצללה שהכי מתאים לכם. 

מחפשים אחר פתרון ההצללה שהכי יתאים למרפסת, לגג או לחצר? כך או כך, אתם יודעים מה אתם עושים. מאחר שמדינת ישראל היא מדינה עם שמש כל כך קופחת, אתם צריכים לוודא שאתם והילדים שלכם מוגנים מהשמש ומהקרינה הנפלטת ממנה. אם כך, בואו נדבר על פתרונות ההצללה הכי מתאימים להגנה מהשמש ולשדרוג חוויית הישיבה בחצר. נתחיל עם סככת צל דגם ממברנה, שנפוצה מאוד בגני הילדים ומספקת הצללה משמעותית בגני משחקים. 

סככת צל דגם ממברנה 

סככת צל דגם ממברנה שייכות לקטגוריה של רשתות הצללה לשטחים גדולים. פתרון הצללה מסוג כזה מאפשר לכם להנות מאטימות כמעט מוחלטת מפני השמש והקרינה, מה שיהיה מעולה להתקין בכל גן ילדים באשר הוא. 

בכדי לבחור נכון פתרון הצללה מסוג ממברנה, יהיה חשוב לקחת את המידות הנכונות. כמו כן, יהיה חשוב גם לקבל את האישור העקרוני של מרבית אוכלוסיית התושבים שמתגוררים סביב מקום ההתקנה העתידי של הממברנה. במילים יותר פשוטות, הדיירים באזור צריכים לחתום על הסכם התקנת פתרון הצללה זה. מאחר שרשת צל זו מסתירה נוף במידה מסוימת, הדיירים שיגורו סביבה צריכים לאשר את התקנתה. 

מה עוד חשוב לדעת כשמתקינים פתרונות הצללה? 

אם אתם מתקינים רשתות הצללה מתקדמים, אתם צריכים להכיר גם רשתות צל פשוטות. התקנת רשת צל היא אפשרית ב-2 אופנים עיקריים. מצד אחד, אתם יכולים להתקין את הרשת ככה כמו שהיא. מצד שני, אתם יכולים להתקין רשת כפולה וליצור החשכה והצללה טובות יותר. 

עבור מי שמעוניין להחשיך כמעט לגמרי את האזור, הוא יכול להתקין גם שכבה משולשת של רשתות צל מהסוגים האלו. רק חשוב לציין, גם אם תתקינו 4 שכבות של רשתות צל, הן עדיין לא יהיו עמידות מפני חדירת מי גשמים. 

פתרון הצללה נגד גשם 

כשאתם מתקינים רשתות הצללה בחוץ או בחצר הבית, אתם צריכים לקחת בחשבון את הפקטור של הגשם. האם אתם מעוניינים להשתמש בהצללה גם כאשר יורד גשם? אם כן, קחו בחשבון שפתרונות אלו תמיד יהיו יקרים יותר, אך אפקטיביים יותר. 

בפועל, תוכלו לרכוש פתרונות הצללה החל ממחירים ממוצעים של כ-7 ₪ למ"ר. כשאתם לוקחים את המידות של פתרון ההצללה, תוכלו מאוד בקלות לחשב את העלויות הכלליות של התקנת הרשת, הסוכך או הפרגולה וכדומה. ובין אם תחליטו על פתרון הצללה כזה או אחר, תנסו לערוך השוואת מחירים ולהוציא את הדיל הכי אטרקטיבי שתוכלו. רק לא לשכוח להקפיד על התקנה מקצועית. אל תתנו למחיר הזול לבוא על חשבון ההתקנה המקצועית.