טונר למדפסת Xerox – איך לקנות טונר בצורה נכונה

טונר למדפסת Xerox – איך לקנות טונר בצורה נכונה

הרבה פעמים כשאנחנו קונים מדפסת לבית או לעסק, אנחנו מתייחסים אך ורק למכשיר. כלומר אנחנו שואלים שאלות לגבי המדפסת עצמה, אנחנו שואלים שאלות לגבי הפונקציות הקיימות בה, עמידות, אמינות ושאלות אחרות הקשורות כך או אחרת לטיב הביצועים של המוצר עצמו.

זה הגיוני ונכון, שכן בסופו של דבר הוא אמור לשרת אותנו, אמור לספק לו שירותים שונים, בין אם בהדפסות ובין אם זה שירותים אחרים, במידה ומדובר במוצר המכיל במכשיר אחד פונקציות של מכשירים שונים.

אך כידוע, מדפסת היא לא טלוויזיה או מיקרוגל. כלומר, היא לא פועלת אך ורק בזכות עצמה אלא היא פועלת בזכות ציוד היקפי נלווה, ציוד המאפשר לה להדפיס. בין אם מדובר בראש דיו או על טונר. לכן אנחנו צריכים להיות מודעים לכך, שיש חשיבות לא רק לשאלה כיצד עובדת המדפסת, עד כמה היא אמינה ואיכותית, אלא גם לשאלה, איזה טונר עלינו לרכוש, איזה ראש דיו יכול להתאים למדפסת, איך רוכשים אותם, איפה וכדומה.

למשל, אם יש לנו מדפסת של XEROX, הרי שאנחנו לא יכולים להתייחס אך ורק למדפסת עצמה אלא אנחנו חייבים להתייחס גם לאמצעים הנלווים, כמו למשל ראש דיו, כמו למשל טונר, או דברים אחרים. רק בצורה כזו, אנחנו נוכל לדעת בוודאות עד כמה המדפסת באמת איכותית ויכולה לספק לנו שירותי הדפסה ברמה גבוהה.

למשל, אם אנחנו קונים טונר למדפסת XEROX, הרי שעלינו לבחון נקודות שונות שיכולות להשפיע על היכולת שלנו להשתמש במדפסת בצורה אפקטיבית. צריך לציין גם, יש השפעה לשאלה איפה אנחנו קונים את הטונר, אצל מי, וכמובן מה אנחנו מבררים לפני שאנחנו מבצעים רכישה כזו.

איך קונים טונר בצורה חכמה?

כאמור, כשאנחנו ניגשים לקנות טונר למדפסת, על מנת שהוא ישרת אותנו בצורה טובה, עלינו לבדוק כמה וכמה נקודות. 

ראשית, יש לוודא שאכן מדובר בטונר מקורי וחדש. אנחנו יכולים למצוא בשוק, טונרים לא מקוריים, כמובן חלופיים, וכן טונרים ממוחזרים, כאלה שרוקנו אותם ואז מילאו אותם שוב. עדיף שנקנה טונר חדש, מקורי ומלא. כך אנחנו יכולים להיות בטוחים שנקנה מוצר איכותי, מוצר ברמה גבוהה.

שנית, אנחנו צריכים לבדוק את כמות ההדפסות שהטונר יכול לבצע. אין טעם לקנות טונר חלש, טונר שלא יכול לספק כמות הדפסות סבירה. מן הסתם, אנחנו נצטרך לבחון את זה לאורך זמן, אנחנו נצטרך ללמוד מה ההספק שנדרש עבורנו, בין אם זה לשימוש פרטי או עסקי (סביר להניח שיהיה פער לא קטן בין השניים), ולפי זה נבחן האם הטונר מתאים לצרכים שלנו או לא 

שלישית, חשוב לבדוק איך מתקנים את הטונר, עד כמה הוא פשוט להתקנה וכן להפעלה במדפסת וכמובן את מידת ההתאמה שלו לסוג המדפסת שלנו.