הפקת דוחות בלחיצת כפתור וניהול מלאי בזמן אמת – הניהול הקמעונאי עולה שלב

הפקת דוחות בלחיצת כפתור וניהול מלאי בזמן אמת – הניהול הקמעונאי עולה שלב

הקדמה הטכנולוגית, יחד עם כלי פרסום רבים מעמידה עסקים בפני תחרות קשה. בתוך אלו, אחת משחקניות המפתח המרכזיות של חברות הקמעונאות הגדולות בעולם היא "הקופה הממוחשבת" שמטרתה ייעול תהליכים בתפעול של העסק.  מעבר לעובדה שמדובר בעליית מדרגה משמעותית, הקופה הממוחשבת מאפשרת ליצור מסכים שבאמצעותם ניתן להגדיל את המכירות, לצמצם טעויות של עובדים ולחסוך בעלויות

קופות בעסקים: משימוש בפתקים למערכת ממוחשבת  

בעבר, שלטה בשוק הקמעונאות הקופה הרושמת. מכשיר לחישוב וקבלת תשלומים שאינו דיגיטלי עיקר השימוש בו כקופסא לאחסון התשלומים שמתקבלים בעסק. אותה קופה בסיסית, שעלותה נחשבת נמוכה יחסית כוללת: קורא כרטיסי אשראי, מדפסת להפקת חשבוניות ומגירת כסף. אולם, למרות התפעול הנוח יחסית, עיקר השימוש בה הוא "אחסון כסף" – לא הפקת דוחות, לא רישום הכנסות, לא ניהול מלאי.

האתגרים עליהם הקופה הרושמת התקשתה להעניק מענה, הולידו את מה שהפך לאחד ממוצרי הניהול ההכרחיים בכל עסק – ה"קופה ממוחשבת" . על קצה המזלג,  קופה ממוחשבת לעסקים, היא מערכת חכמה אשר מלבד "אחסון הכסף" ,כוללת גם פונקציות כמו ניהול מלאי ומחירי מוצרים, הפקת דוחות תקופתיים ואף ניהול שעות העבודה של צוות המקום. כמו כן, החידושים האחרונים בתחום, כוללים גם סולק אשראי מאובטח שעשוי להפחית עסקאות אשראי כוזבות שיעלו לכם בסחורה וכמה אלפי שקלים.

ברוכים הבאים לממשק המשולב שלכם

קופות ממוחשבות לעסקים כוללות מספר חלקים ביניהם מערכת הניהול הממוחשבת המותקנת על גבי המערכת החכמה בקופה עצמה ותוספות לתפעול הקופה דוגמת מקלדת, מדפסת וסולק אשראי. פרט למבנה הקופה וקיומו של ממשק משולב המפקח על תפעול העסק, ישנם יתרונות נוספים:

חיבור למערכות נוספות בעסק: חיבור ושילוב הקופה למערכות אחרות בעסק הנוגעות להנהלת חשבונות או מערכת משלוחים, יוצרים תהליכי עבודה מהירים יותר אשר משפרים משמעותית את חווית הלקוח.

הדרכת עובדים אחידה וקלה: מערכת מובנית ואינטואיטיבית שמנגישה את הדרכת העובדים והופכת אותה לקלה ומהירה. הממשק הנוח והאינטואיטיבי של המערכת מאפשר הדרכת עובד חדש במינימום זמן ומאמץ.

 תמונת מצב עדכנית של המלאי: המלאי מתעדכן באופן שוטף ומוצג לעובד בזמן אמת. כמו כן, בכל רגע נתון ניתן להעלות מוצר חדש או מבצע, לעדכן את מחירי הסחורה ועוד.

 הפחתת טעויות תמחור: שימוש במערכת ממוחשבת מתקדמת, מפחיתה משמעותית את טעויות ההקלדה והמחיר שעשויים לגרור עלויות נלוות מיותרות.

מה חשוב שיהיה לנו בקופה ממוחשבת?

על אף יתרונותיה הרבים, חשוב לציין שהקופות הממוחשבות צריכות להיות מותאמות לגודל וסוג העסק. מכאן שמערכות ממוחשבות גדולות המתאימות לרשתות קמעונות עולמיות לא תמיד יתאימו למכולת שכונתית.

מהסיבות הללו, הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא לבחור מערכת בעלת ממשק קל ונוח לתפעול.  מאחר וישנן קופות עם מערכות ניהול מסורבלות, חשוב לבחון את הממשק עוד בטרם רכישת הקופה ולראות שבניית המסכים ושילובם של מסכים נוספים ומורכבים, פשוט לתפעול. 

פרט לנוחות בשימוש בממשק ישנם דברים נוספים שחשוב לבחון בטרם הרכישה. דברים אלו יכולים להיות: קיומו של מפרט טכני עשיר, עיצוב נעים, ממשק נוח להפקת דוחות מערכת וקיומן של אפשרויות תשלום מגוונות.

 לסיום נגיד, שכפי שמשקיעים בסחורה איכותית ובהכשרת עובדים, כך חשוב גם להשקיע במערכת שקולטת את הכסף שנכנס לעסק. הכדאיות בהשקעה זו, לא נובעת רק מהיתרונות שציינו כאן, אלא  גם החיסכון העתידי בכסף, זמן עבודה ואבטחתו של מידע שלא תרצו שיגיע לגורם שלישי. לכן, השקעה בקופה ממוחשבת,  היא גם השקעה בעסק עצמו.