קרוזים – מה זה בעצם ואיך אנחנו יכולים ליהנות ממנו?

קרוזים – מה זה בעצם ואיך אנחנו יכולים ליהנות ממנו?

בעבר, לפני עידן המטוסים, הרי שהדרך להגיע ממדינה אל מדינה, היתה באמצעות ספינה. כך אנשים נהגו להגר אל מדינות אחרות, כך עלו יהודים ארצה, כך אנשים נהגו לנפוש. בהנחה כמובן ולא היתה אפשרות יבשתית לעבור ממדינה למדינה, אז היה נהוג לעלות על ספינה, לשוט בה במשך ימים ואולי אפילו שבועות, עד שהספינה היתה מגיעה אל היעד שלה ושם היתה עוגנת.

גם היום בעידן המטוסים, הלואוקוסט, ואפילו כשאנחנו יכולים לחצות מדינות עם גבול משותף באמצעות רכבת או אוטובוס, הרי שיש לא מעט אנשים שבוחרים מדי שנה לצאת לנופש בספינה. קרוזים.

הרעיון הוא מאוד פשוט. נניח ואנחנו רוצים להגיע צפון אירופה, בריטניה, צרפת, ספרד, אפילו יוון או קפריסין, ואנחנו רוצים ליהנות מחוויה ייחודית, אז כל מה שעלינו לעשות זה להזמין חדר באחד מאותם קרוזים שיוצאים אל יעד זה, ביום ההפלגה להתייצב בנמל, לעלות על הספינה, לקבל את החדר שלנו, ולצאת לשייט שנמשך מספר ימים עד שמגיעים אל היעד.

לפני שנסביר מה אנחנו מקבלים בספינה, מה כולל אותו קרוז, צריך להדגיש, שבמקרה שלנו, יש מצבים שנצטרך לטוס אל מדינת יעד מסוימת ומשם לעלות על ספינה ויש מקרים בהם נוכל להפליג ישירות מישראל.

מה מקבלים באותם קרוזים?

בעקרון, קרוז זה בית מלון צף. זו הדרך הטובה ביותר להגדיר את הספינה עליה עולים בשביל לצאת אל היעד.

מדובר על ספינה שכוללת חדרים מרוהטים, חוץ מזה, הספינה כוללת את כל מה שאנחנו צריכים בשביל נופש של מספר ימים. בריכות, ג’קוזי, מכון כושר, ספא, מסעדות, בתי קפה, חנויות, קזינו ועוד שלל דברים ייחודים ומגוונים. כמובן שכל ספינה בנויה אחרת ומספקת דברים שונים, זה תלוי בגודל ובמבנה שלה.

לא מעט קרוזים כוללים גם הופעות של אמנים, הפעלות לילדים ולמבוגרים ועוד שורה ארוכה של אטרקציות ייחודיות. ישנן ספינות שעוגנות במהלך השייט בנקודות שונות, ואז אפשר לרדת מהספינה ולבלות באותן נקודות מספר שעות, בטרם חוזרים אל הספינה בשביל להפליג הלאה עד שמגיעים אל נקודת הסיום.