יצירת שרת VPS 

יצירת שרת VPS 

רשת האינטרנט מלאה במיליארדים של אתרי אינטרנט בשפות שונות. חשבתם פעם כיצד בנויה רשת האינטרנט? היכן מאוכסנים כל האתרים השונים? למעשה, חברות אכסון האתרים מתבססות על שרת. בתוכו, מאוכסנים אתרי האינטרנט השונים. כל חברת בניית אתרים צריכה לשכור שטח אכסון לאתרי אינטרנט. חברות המשכירות שטח אכסון, שוכרות שרתים דיגיטליים פרטיים. השרת הינו חלק מתוך שרת ענק. אך חברות האכסון מגדירות את השטח השכור כ”שרת”. נוצרות מחיצות בין השטח שלהם, לבין שרתים של חברות אכסון אחרות. לכל חברה יש גישה אך ורק לשרת שלה, ולא ל”שרתים” השכנים באותו כונן שרת פיזי ענק.

איך יוצרים שרתי VPS?

כיצד תוכלו ליצור לעצמכם שרתי VPS? פעולה זו נעשית באתרי האינטרנט של חברות להם יש חוות שרתים. בתוך שרתי הענק הפיזיים שלהם, מקצים שטח בהתאמה לעשרות אלפי שרתים קטנים. חלק מהמזמינים הינם אנשים פרטיים, וחלק הינם חברות אכסון אתרים. יצירת שרת VPS, נעשית באופן דיגיטלי. בשלב הראשון, נרשמים בהליך הרשמה פשוטה אל האתר של חוות השרתים. בשלב הבא, בוחרים את ההגדרות של השרת.

הגדרת נחוצותלפתיחת  שרת.

כדי לשכור שטח שרת, יש להגדיר פרופיל. יש להזין שם פרטי ושם משפחה, וכתובת. כמובן, יש להזין מייל ומספר טלפון נייד. חלק מהגדרת הפרופיל, כוללת גם הזנה של פרטי כרטיס אשראי. עליכם לבחור האם מסלול התשלום יהיה לפי שעה, או לפי חודש. לאחר פתיחת השרת הפרטי, תקבלו כתובת IP עבור השרת. עליכם יהיה להגדיר את מספר המשתמשים וכמות הדומיינים בשרת.

כמה ליבות תרצו בשרת?

כמו כל מחשב, גם לשרתים יש ליבות. אולם לשרתים יש יותר ליבות מאשר למחשבים ביתיים. מומלץ לשכור שרתים של 20 ליבות, אשר כולן עובדות ביחד במקביל. כמו במחשב ביתי, המעבד אחראי על ביצועי המחשב. לכן, בשרתים שבהם יש נפח דיסק ותעבורה של אלפי ג’יגה בייט, יש צורך במעבד חזק כדי שהשרת יעבוד כמו שצריך. חשוב שהפקודות יזרמו כמו שצריך, כדי שלא תהיה שום תקלה לגולשים. צריך לזכור- כאשר גולש נתקל בבעיה באתר מסוים, הוא יחפש אתר אינטרנט אחר. וכך, הלקוחות המאכסנים אתרים בשרת, עלולים להפסיד גולשים אם יהיו תקלות בביצועי האתרים.

בחירת רוחב פס ותעבורת נתונים.

חוויית הגלישה של הגולשים שיכנסו לאתרים המאוכסנים בשרת, תהיה לפי רוחב הפס. זוכרים את השנים הראשונות של רשת האינטרנט? הגלישה הייתה איטית ומסורבלת. הסיבה לכך, הייתה שרוחב הפס היה קטן מאוד. ככל שעברו השנים, חברות האכסון שכללו יותר ויותר את רוחב הפס של השרתים. כיום, רוחב הפס המינימלי המומלץ, הוא 50 מגה בייט לשנייה. ככל שרוחב הפס יהיה גדול יותר, כך הגולשים יוכלו להוריד קבצים במהירות גדולה יותר. חשוב לנשים לב לנפח תעבורת הנתונים. כדי לתת לגולשים חוויית גלישה טובה, כדאי שנפח תעבורת הנתונים יהיה לפחות 5000 ג’יגה בייט.