יצירת ברקוד – כיצד משתמשים בברקוד לצורך שיווק

יצירת ברקוד – כיצד משתמשים בברקוד לצורך שיווק

ישנם לא מעט כלים בהם אנחנו יכולים להשתמש לצורך שיווק ופרסום. אנחנו יכולים להיעזר בכלים טקסטואליים, בכלים גרפיים, ויזואליים ואחרים. אחד הכלים הפופולאריים ביותר לצורך קידום ושיווק, הוא אלמנט ההפתעה.

הכוונה היא, שאנחנו משתמשים באלמנטים שלא מציעים מיד את מה שאנחנו רוצים לתת, אלא גורמים ללקוח שלנו לעבוד קצת, תוך שימור אלמנט ההפתעה. למשל, אנחנו יכולים להשתמש באפשרות לגרד או לקלף חומר מסוים, בשביל שהוא יראה מה יש מתחת. כך אנחנו יוצרים אצלו עניין, יוצרים אצלו רצון לדעת מה מסתתר שם, מניעים אותו לפעולה.

אחד הכלים הפופולאריים היום לצורך שיווק ופרסום בצורה כזו, היא יצירת ברקוד. הרעיון הוא מאוד פשוט. במקום להציע ללקוח את מה שאנחנו ניתן לו אחרי שהוא יסרוק את הברקוד, אז אנחנו מבקשים ממנו לקחת את מכשיר הסלולר ולסרוק את הברקוד בעצמו. יש מקרים בהם אנחנו נסביר לו מה הוא צפוי לקבל ולעיתים נשאיר אותו במתח.

מדוע שנבחר באופציה זו ומה אנחנו יכולים לעשות איתה?

על פניו זה נראה כאילו אנחנו מטריחים את הלקוח, אך זה לא מדויק. שכן אנחנו יכולים להשתמש בברקוד בצורות שונות, אנחנו יכולים לשלב אותו במסגרת הגרלה או במסגרות אחרות, למשל, אנחנו יכולים לבקש מהלקוח להירשם בשביל לקבל את הקוד אותו הוא יצטרך לסרוק. כלומר יש פה עניין של תן וקח, בו הלקוח מקבל משהו ונותן לנו גם משהו בחזרה.

באמצעות יצירת ברקוד וסריקתו על ידי הלקוח, אנחנו יכולים לספק לו דברים שונים. יש עיתונים שמציעים מאחורי ברקוד כזה, סיפור שלא מופיע בעיתון, שיר של אמן, תמונות, סרטונים ועוד. אנחנו יכולים להציע תמונות מיוחדות באמצעות סריקת הברקוד או כל דבר אחר שיכול לשמש אותנו בתור אלמנט שיווקי ופרסומי.

צריך לומר, הדרך הנכונה להשתמש באופציה של יצירת ברקוד היא לדעת לא לכפות את השימוש על הלקוח, לא להציע אותו בכל צורה ובכל זמן, אלא רק במקרים שבאמת זה ישתלם לו. כמו כן, חשוב שאנחנו נציע משהו שיגרום לו לחזור אל העסק או אל האתר שלנו שוב.