מה עושים כאשר הגיר באוטו לא עובד?

מה עושים כאשר הגיר באוטו לא עובד?

אחת התקלות הנפוצות אך גם המורכבות אשר יכולות להתרחש במכונית היא גיר תקול בזמן שגיר הוא החלק המחובר לחלקו האחורי של מנוע הרכב והוא החלק אשר מעביר את הכוח הדרוש את הגלגלים, לכן הוא חשוב להנעת הרכב ולפעולתו בצורה תקינה.

גיר הוא מרכיב אשר בעצם אחראי על החלפת ההילוך ברכב והוא זה שמזרים את הכוח הדרוש לנסיעה ולמהירות הרכב. משום כך הוא חלק שיש לתקן פעמים רבות והוא נחשב לאחת התקלות השכיחות שישנן ברכבים מכל סוג.

בעבר רבים הרכבים אשר היו מופעלים על ידי גיר רגיל, משמש על ידי תיבת הילוכים רגילה, אך כיום כמעט כלל הרכבים הינם בעלי גיר אוטומטי, ולכן במידה וישנו קלקול ברכב חשוב למצוא מכון גירים מנוסה גם בתיקון גיר אוטומטי וגם בתיקון גיר רגיל.

אבל כיצד נדע שיש בעיה בגיר?

למען האמת כאשר הרכב שלנו מתקלקל, במרבית הפעמים אנו לא יודעים מהי בדיוק התקלה שקורת ברכב. בשל כך וכדי לנסות לקבל מושג – חשוב לדעת כי ישנם כמה סימנים לכך שהגיר תקול ביניהם: הילוך שאינו חוזר לניוטרל, רעשים ממערכת התמסורת, ריח שרוף או חרוך שעולה מהחלק של הגיר, רעשים בתיבת ההילוכים, קושי להעביר הילוכים ועוד.

כאשר אתם מזהים בעיה כזאת יש לפנות את מוסך או אל מכון גירים מומחה.

אבל כיצד בוחרים את המכון הטוב ביותר?

כדי לבחור מכון גירים טוב יש לשים לב כי במקום ישנם אנשי מקצוע אשר יודעים לטפל בגירים של מגוון דגמי מכוניות. שימו לב כי אתם בוחרים במוסך או מכון אשר מומחה ומנוסה מספיק מקצועי על מנת לבצע שיפוץ גיר או כל פעולה של החלפה ותיקון גירים. וודאו כי הבעיה הינה באמת בגיר הרכב ולא בחלק אחר וזאת כדי שהתיקון יהיה ממוקד ונכון.

עוד בחרו את המכון בו אנשי המקצוע הטובים ביותר אשר יכולים לאפשר לכם מלבד תיקון של הבעיה הספציפית הזאת גם שלל בעיות מכאניות ברכב. בכך תוכלו גם לתקן את הגיר וגם לפתור בעיות שונות ברכבכם ובכך לשמור עליו תקין ואיכותי למשך שנים ארוכות.

בבחירת מוסך בחולון או מכון גירים יש לשים לב כי הוא יכול לאפשר שירות לסוג הרכב שלכם, כי הוא מקנה שירותי מכונאות כללית לכל סוגי הרכבים וכי הוא מקצועי ויכול לפתור תקלות מכאניות מכל סוג.