ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי

אחת השאלות שעולות לא פעם בהקשר של ייעוץ, טיפול וכדומה היא, האם כל אחד זקוק לזה. ישנה טענה שאומרת, כל אחד זקוק בשלב מסוים לייעוץ, כל אחד זקוק לטיפול. מסיבות שונות הטענה הזאת נשמעת. לעומת זאת יש הסבורים שלא כל אחד זקוק לכך, אלא רק מי שאיננו מסוגל להתנהל בכוחות עצמו, איננו מסוגל לעמוד על הרגליים ולבצע את התהליכים לבד, אין לו את הכלים, ידע, ניסיון או כל דבר אחר.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות בהקשר של ייעוץ עסקי לעסקים קטנים. על פניו, לא כל עסק קטן זקוק באמת לעזרה, לא כל עסק קטן זקוק בהכרח לייעוץ. הרי יש עסקים קטנים שאין להם מטרה לגדול ולהתפתח יותר, ויש עסקים קטנים שיש למי שמנהל אותם מספיק ידע וניסיון אז הוא לא זקוק לייעוץ. מצד שני, יש עסקים קטנים שכן זקוקים לייעוץ, ועל כן הם יפנו אל בעלי מקצוע שמתמחים בתחום של ייעוץ עסקי.

מתי אנחנו יכולים לדעת שאנחנו זקוקים לייעוץ לעסק?

הצורך בייעוץ לעסק הוא לא דבר וודאי, כלומר, אי אפשר בהכרח לשים את האצבע על הנקודה מתי אנחנו נזקקים לייעוץ שכזה. אך די ברור שיש נקודות מסוימות בהן אנחנו יכולים לראות שאנחנו צריכים עזרה של איש מקצוע.

למשל, אם אנחנו רואים שאנחנו לא מצליחים להתרומם בכל הקשור למכירות, בין אם הן נמצאות בשפל ובין הן נמצאות במצב רגיל, קבוע, אנחנו לא מצליחים לעלות מעל קו מסוים. ברור שאנחנו לא נוכל למכור בלי סוף, אך אם לאורך זמן אנחנו עושים ניסיונות ולא מצליח להתרומם, אז יהיה נכון אם אנחנו פשוט ניקח איש מקצוע שיבדוק מה עלינו לעשות, מה עלינו לתקן.

עוד נקודה בה אנחנו נידרש לייעוץ של איש מקצוע, זה כשאנחנו רוצים לפתח תוכנית התפתחות, תוכנית שתעזור לנו לייצר נדבכים חדשים בעסק, אז משתלם לקחת יועץ שיעזור לנו בתהליך.

לפני סיום חשוב לומר, שימוש באיש מקצוע זה עניין שדורש מאיתנו לא מעט ויתור על אגו וכבוד, לפעמים העבודה מתחילה כבר בנקודה הזאת.