בניית אתר אינטרנט – אצל מי הכי כדאי?

בניית אתר אינטרנט – אצל מי הכי כדאי?

אתרי אינטרנט ברמות קושי שונות עולים לרשת מדי יום ביומו ברחבי העולם כולו. אילו ישרדו ואילו יישכחו בתוך זמן קצר? אילו יעשו היסטוריה ואילו יעלו אבק? שאלות אלו ואחרות מהוות את מורי הדרך של מקימי אתרים ברחבי העולם כולו. פרמטרים שונים של גוגל משתנים באופן תדיר למדי ומצריכים את מקימי האתרים ואת מקדמי האתרים להיות זמינים לכל השינויים ולהגיב אליהם בהתאם.

מסיבות אלו, בחירה של חברה שתקים עבורנו אתר אינטרנט צריכה להיות מבוססת על פרמטרים שונים ומגוונים טרם שאנחנו סוגרים עסקה עם החברה המפתחת. חשוב כי נכיר את הנפשות הפועלות, את התכונות של החברה, אופי השירותים שהיא מעניקה ללקוחות ותיקים שלה, האחריות שהיא מעניקה על שירותים שהיא מבצעת ועל אתרים שכבר אינה מתחזקת באופן פעיל, כיצד העובדים חשים בחברה? האם הם מחויכים ואדיבים או שמא הם חמוצי פנים ואדישים?

חשוב לערוך סקירה של אתרי האינטרנט שהחברה הקימה בעבר. תהליך בניית אתר אינטרנט מצריך מעורבות מלאה של החברה בעת תהליך הבנייה, כמו גם שיתוף פעולה מלא עם הלקוח המקבל את השירות כך שהוא מודע להחלטות המרכזיות המשפיעות על האתר ומהווה חלק אימננטי בצמתים המרכזיים של התפתחות אתר האינטרנט.

אתר אינטרנט המותאם לצרכים של הלקוח מבוסס על תכנים המאפיינים את הלקוח ועונים על האופן שבו הוא מגדיר את עצמו, הרושם שהוא רוצה להותיר אצל הלקוחות והגולשים שיגיעו לאתר שלו, התדמית שהוא מבקש לבנות לעצמו, התרבות הארגונית המאפיינת את האתר שלו ועוד. מסיבות אלו חשוב לוודא טרם תחילת תהליך בניית אתר, כי אכן החברה המציעה את שירותיה, עונה על הדרישות של הלקוח, גם אלו שהוא אינו מודע להן משום שאינו מכיר מספיק את התחום.

טעות נפוצה בקרב לקוחות היא להותיר את העבודה לבוני האתר מבלי לדעת במה מדובר. לקוחות רבים מבקשים מן החברה המבצעת לעשות את הדברים "כמו שנראה להם", מבלי להבין כי ההחלטות המשמעותיות בבניית האתר האינטרנט צריכות להתקבל דווקא על ידי הלקוח ולא על ידי החברה עצמה.