עורך דין פלילי מפורסם – האם זה באמת משתלם לנו?

עורך דין פלילי מפורסם – האם זה באמת משתלם לנו?

עורך דין פלילי מפורסם – האם זה באמת משתלם לנו?

לא פעם אנחנו יכולים לראות עורכי דין מתראיינים בתוכניות חדשות שונות, באופן תדיר, זאת על מנת לספר את הסיפור של הלקוחות שלהם ולהסביר מדוע הלקוחות שלהם חפים מפשע, לא עשו דבר ומדוע הם מואשמים על לא עוול בכפם.

על פניו, כשאנחנו בתור צופים מסתכלים על אותם עורכי דין שעוברים מאולפן לאולפן, אנחנו מניחים שהם עושים עבודה מצוינת עבור הלקוחות שלהם, אנחנו מניחים שככה צריכים להתנהל עורכי דין, אנחנו גם אומרים לעצמנו לא פעם, אם נצטרך את שירותיהם של עורכי דין, אז נפנה אליהם. סביר להניח שאם הם מופיעים כל כך הרבה בטלוויזיה, אם יש להם תיקים כל כך נפוצים ותקשורתיים, אז כנראה שהם אנשי מקצוע ברמה הכי גבוהה שיש.

ובכן, יש בזה משהו אך זה לא בהכרח מדויק. עורך דין פלילי מקצועי ומוכר כזה או אחר, לא אומר בהכרח שהוא גם עורך דין מוצלח, לא אומר בהכרח שהוא עורך דין שזוכה להרבה ניצחונות, במידה מסוימת זה אפילו לא אומר שהוא עורך דין מוצלח. מה שכן, זה אומר שהוא מבין את המשחק. הוא מבין, שיש לו משמעויות רבות, הרבה מעבר למה שקורה בכותלי בית המשפט, שכן המשפט היום מתקיים גם בזירה הציבורית.

לפני שנסביר את ההבדלים ומדוע זה חשוב להתייחס למשפט גם בזירה הציבורית, צריך להבין מה זה אומר עורך דין פלילי מפורסם. כפי שאנחנו יודעים יש לא מעט מקרים פליליים, גדולים וקטנים, שמגיעים אל התקשורת, זוכים לעניין וחשיפה מסיבה כזו או אחרת. מן הסתם, הכתבים השונים רוצים לשמוע מה בדיוק קרה, רוצים לשמוע את הצדדים השונים. מצד אחד, הנאשמים תמיד מגיעים בעמדת נחיתות בגלל אופי וסוג האירוע בו הם מעורבים. מצד שני, לעורכי הדין יש אפשרות להופיע בתקשורת, להסביר ולנסות לשכנע שאין להם חלק בזה. לכן עליהם לנצל זאת, בשביל לנסות לגרום לציבור להאמין להם.

עורך דין חכם יודע, שהמשפט היום לא מתנהל רק בזירה המשפטית אלא גם בזירה הציבורית. יש לזה כוח, יש לזה השפעה. זה לא בהכרח ישפיע על גזר הדין אך זה כן יכול לשנות על ההתנהלות של הפרקליטות, זה כן יכול להשפיע על קבלת החלטות, זה בהחלט יכול לשנות מהלכים שונים לטובת הלקוח שלו.

האם זה חשוב לקחת עורך דין מפורסם

כאמור, עורך דין פלילי שזוכה לפרסום יכול להיות דבר חיוני ללקוחות שלו. ראשית, זה אומר שיהיה לו הרבה יותר קל לייצג אותו בזירה הציבורית, זה בוודאי ימשוך הרבה יותר עניין בקרב כלי התקשורת השונים. שנית, סביר להניח שעורך דין מפורסם יכול למשוך אליו אנשי מקצוע שיעזרו לו במשפט, ייעזרו לו לייצג טוב יותר את הלקוח שלו. בין אם מדובר בעדים מומחים או בגורמים אחרים.

יש עוד נקודה מדוע משתלם לקחת עורך דין מפורסם, הרבה פעמים המעמד שלו הוא בעל חשיבות רבה, הוא יכול להשפיע דרך כך, יש לו הרבה יותר קשרים ויכולות מול הצד השני, אפילו אם מדובר בניסיון להגיע לעסקת טיעון או לכל דבר אחר.

מצד שני חשוב לזכור, עצם זה שעורך דין הוא מפורסם וזוכה לחשיפה, לא אומרת בהכרח שהוא טוב. זה בהחלט יכול להיות מצב של יחסי ציבור טובים ולא משהו אחר. צריך לקחת את זה בחשבון. כמו תמיד, הכישורים חייבים לבוא מעל לכל, אין להם תחליף, לא יחסי ציבור ולא קשרים טובים בתקשורת.