מה חשוב שתדעו על קרנות השקעה מגובה נדלן

מה חשוב שתדעו על קרנות השקעה מגובה נדלן

השנים האחרונות היו מאד לא יציבות בשווקי ההון בכל העולם. הבורסות הגדולות ביותר, אלה שמניעות את הכלכלה ושעל פיהן יישק דבר בכל מה שקשור לכלכלה העולמית חוו ירידות ועליות, אלה לצד אלה, תקופות ארוכות התאפיינו בחוסר יציבות והמשקיעים חיפשו ערוצי השקעה שונים מאלה שהכירו, זאת על מנת להגן על הכסף שלהם מסיכון גבוה. מי שממילא שמר חלק מההשקעות שלו למסלולים סולידיים ורגועים יחסית בלי סיכון גבוה התוודע לסוג חדש של מסלולים – קרנות השקעה מגובות נדל"ן שמאפשרות למספר גדול של משקיעים להפוך לקבוצה של מתן הלוואות כנגד שעבוד נכסי נדל"ן שבבעלות חברת ההשקעות. כך מתאפשרת השקעה שנחשבת לסולידית שמתאימה לרוח התקופה והשוק ולמרות הסיכון הנמוך – עדיין יכולים המשקיעים ליהנות מתשואה נאה לאורך זמן.

מה כדאי לדעת על קרנות אלה?

כמו בכל פעם שבה מעוניינים להשקיע כספים בשוק ההון יש כמה וכמה בחינות מעמיקות שצריך לבצע על מנת לוודא שהחברה לגיטימית, מתנהלת על פי החוק וכמובן מציגה ערבונות לנכסי הנדל"ן שברשותה או ברשות המשקיעים האחרים בקבוצת מתן ההלוואות. ברוב המקרים יהיה מדובר בחברות שמשקיעות בנדל"ן בארצות הברית, באזורים מסוימים שנחשבים ליציבים מבחינת הביקוש וההיצע שלהם, הפרויקטים בבעלות החברה יהיו כאלה שכבר הוכיחו את עצמם, כלומר החברה עצמה תהיה ותיקה בשוק וכמובן שבמקרים מסוימים אפשר יהיה להתרשם מפרויקטים אחרים שכבר הסתיימו לשביעות רצונם של המשקיעים. קרנות השקעה מגובות נדל"ן היוו ועודן מהוות אלטרנטיבה מצוינת למי שמבין את מצב השוק, מעדיף להדיר את רגליו מהשקעות בסיכון גבוה או מוגבר אך עדיין לא מוותר גם על תשואה נמוכה יותר שהוא יכול להשיג עבור הכסף שלו. יתרון נוסף הוא העיסוק המינימלי של המשקיע, שכן החברה עושה את הכל – בוחנת את ההלוואות למבקשים ומספקת את כל הדו"חות הכספיים הדרושים.

הכדאיות של מסלולי השקעה אלה

כאמור, מדובר במסלולי השקעה שנחשבים לסולידיים למרות שגם בהם יש טווח מסוים של תשואות שאפשר להשיג לאורך הזמן. בתקופות של אי ודאות עולמית שבאמת מורגשת בכל המדינות – מפותחות ומתפתחות כאחד – זה הזמן לקחת צעד אחורה ולהבין שכדאי לבחור במסלולים עם הסיכון המופחת אך שעדיין מבטיחים תשואה כזו או אחרת. מי שכבר מכיר את שוק ההון ישמח להתוודע ללמגוון האפשרויות של קרנות השקעה מגובות נדל"ן שעשויות להתאים לפרופיל הכלכלי של ההשקעות שלו וכמובן להיות שקט ורגוע על כך שיש גיבוי בצורת נכסי הנדל"ן שעליהם מסתמכות החברות בעת השעבוד של מתן ההלוואה. גם למי שחדש בשוק ההון מומלץ להכיר את מסלולי ההשקעה הסולידיים והמומלצים האלה.