מה חשוב לבדוק לפני ביצוע השקעות בחו"ל

השעות בנדל"ן בחוץ לארץ הפכו לנפוצות ומבוקשות מאד בשנים האחרונות ולא בכדי. יש הרבה מאד חברות או בתי השקעה שמלווים את הפרויקטים ומייצגים את הלקוחות שלהם, כך שהמשקיע שיושב בישראל ומנהל את חיי היומיום שלו לא חייב להתעסק באספקטים יומיומיים של ההשקעה ויש מי שעושה את זה בשבילו. השקעות בחול נדלן נחשבות לכאלה שבהן התשואה בהחלט יכולה להיות גבוהה וכדאית ולכן לא מעט ישראלים לוטשים עיניים לכיוון זה. בנוסף לכך, רוב הפרויקטים נחשבים לשיתופיים, כלומר קבוצת אנשים שמשקיעים ביחד את הכספים שלהם כדי להגיע לסכום כסף גדול וכך ליהנות מפרויקט שיניב תשואה גבוהה. מכאן שהאפשרויות להיכנס לתחום זה מגוונות במיוחד ומאפשרות את זה גם למי שאין לו סכום כסף גדול מאד בצורה נזילה וזמינה.

מה בודקים לפני השקעות בחוץ לארץ?

יש לא מעט דברים שצריך וכדאי לבדוק לפני שמקבלים את ההחלטה לבצע השקעות בחול נדלן. חשוב להבין מה הכדאיות של הפרויקט, מי החברה שמבצעת אותו במקום ומה המוניטין שלה, צריך להתרשם מפרויקטים אחרים שהיא כבר ביצעה בהצלחה וכמובן לבדוק את השטח הגאוגרפי המדובר – האם באמת יש בו פוטנציאל לשווי גבוה של נכסי נדל"ן? האם מדובר באזור מבוקש או כזה שעומד להתעורר בזכות השקעה מקומית רחבה? כאשר ההשקעה עומדת להתבצע על ידי חברת השקעות או בית השקעות חשוב לחפש המלצות אודותיו ולוודא שכבר יש היסטוריה של פרויקטים שהסתיימו בהצלחה לחברה זו. חשוב לבחון לעומק מהבחינה המשפטית והחוקית אילו ביטחונות או ערבויות החברה מעמידה למי שמשקיע דרכה ומה התנאים והסעיפים של ההסכם בינה לבין הלקוחות שבוחרים להשקיע דרכה. מומלץ שאת כל הבדיקות והבחינות האלה יבצעו לקוחות פוטנציאליים בעזרת אנשי מקצוע מטעמם שיידאגו לאינטרסים שלהם ויעזרו להם לקבל את ההחלטה הנכונה.

החשיבות של הבנת ההשקעה שעומדים לקחת בה חלק

אין זה פשוט להיכנס בפעם הראשונה לעסקאות של השקעות בחול נדלן, שכן מדובר בהשקעות בשלט רחוק ולא תמיד אפשר להבין באופן יומיומי מה המצב של ההשקעה ואיך הפרויקט מתקדם. אין זה פשוט לתת אמון אך כמובן שלאחר שעושים את כל הבדיקות ומוודאים שהפרויקט כשר ומומלץ להשקעה – אין ספק שזה כבר יסלול את הדרך הלאה גם להשקעות הבאות בתור. כאשר יודעים מה לעשות, מה לברר ולמה לשים לב אין ספק שאפשר לצלוח את ההשקעה בפעם הראשונה בצורה הרבה יותר נוחה וקלה וכמובן ליהנות גם מהתשואות שחושבו בשלבים הראשוניים. אנשים רבים משקיעים בהצלחה במגוון רחב של פרויקטים בחוץ לארץ ועם הזמן צפוי שהיקף ההשקעות אפילו יילך ויתרחב בזכות הנוחות של ההשקעה והתשואות היפות שאפשר להשיג בזכותן.