טיפים לרכישת ריהוט משרדי ב- 2022

טיפים לרכישת ריהוט משרדי ב- 2022

אי אפשר שלא להיכנס לתוך המשרדים של חברות או ארגונים בלי לשים לב שיש בהם פריטי ריהוט ייחודיים שמתאימים למקומות עבודה. כיום יש דגש גדול וחשוב על הנושא של בחירת ריהוט משרדי כך שגם יעמוד בסטנדרטים גבוהים של נראות ועיצוב, גם יתאים לסוג העבודה שמבצעים העובדים מדי יום וכמובן כזה שיעמוד בתקציב של מי שמנהל את החברה. כיום מדובר בתחום נפרד בתוך העולם המגוון של עיצוב פנים, שכן ידוע שעיצוב פנים של משרד כלל לא דומה לעיצוב פנים של בית, דירה או כל חלל אחר. על מנת לבחור את פריטי הריהוט הנכונים והמתאימים ביותר צריך להכיר את העקרונות שמובילים את תחום זה וכך לעצב את המשרד בדרך הכי טובה ונכונה.

טיפים שכדאי להסתייע בהם כשרוכשים רהיטים למשרד

להלן כמה טיפים שיכולים להוות נקודות למחשבה כאשר צריך לעצב את המשרד ולקנות פריטי ריהוט משרדי בהתאם –

  • שיקולים אורתופדיים – מדובר בנושא שיש לו הרבה מודעות בשנים האחרונות, שכן העובדים אמורים לשבת הרבה זמן מול המחשב ועמדת העבודה ולכן חשוב שפריטי הריהוט יהיו נוחים ונעימים לישיבה ממושכת בלי לפגוע להם בבריאות או להסב להם כאבים כאלה ואחרים.
  • עיצוב ומראה – כיום אפשר להתרשם ממגוון עצום של רהיטים שמתאימים למשרדים ורהיטים וכך אפשר להתאים את המראה של העיצוב הכולל לאג'נדה העסקית של מי שמנהל את המשרד. יש עקרונות שקשורים לצבעים או גוונים, לשילובים בין צורות או כיוונים וכל אלה יכולים לתרום לתחושה נוחה ונעימה במשרד, הן עבור העובדים והן עבור הלקוחות או המבקרים שמגיעים למקום.
  • היררכיה – כיום ידוע שבעזרת הרהיטים הנכונים הפזורים במשרדים השונים אפשר לזהות ולהבין בדיוק מה המהות של כל חדר או עמדת עבודה. בעזרת רהיטים ייעודיים כמו ריהוט משרדי לחדר הישיבות, שולחנות למנהלים או עמדות קבלה – אפשר לסדר ולעצב את המשרדים בצורה שהכי תתאים לכל עובד או בעל תפקיד וכמובן לדרגה או המעמד שלו בחברה.
  • תקציב – חשוב מאד להגדיר מראש את מסגרת התקציב שעומדים להקצות לטובת רכישה של כל הרהיטים הנדרשים עבור העובדים במשרד. כיום אפשר למצוא קולקציות של רהיטים למשרד בטווח עצום ומגוון של מחירים, כולל כאלה יוקרתיים במחירים גבוהים ולכן חשוב לקבל את ההחלטה מראש בנוגע לסכומים שאפשר יהיה לעמוד בהם ולהשיג את המטרות של הרהיטים המשרדיים.

חשוב מאד לדעת ולזכור שלריהוט המשרדי יש כמה וכמה תפקידים. כמובן שהמשרד חייב להיראות טוב, על פי השקפת העולם העסקית של מי שמנהל אותו ועל פי ההתאמה לתחום העיסוק והשירותים שהמשרד מציע, הרהיטים צריכים להיות בריאים ומותאמים לזמן ממושך וכמובן עמידים על מנת שיחזיקו מעמד במשך כמה שיותר זמן ללא צורך להחליף אותם.