חקירה פרטית לכל מטרה או צורך

חקירה פרטית לכל מטרה או צורך

מאז ומתמיד, עולם הבילוש משך אחריו את האדם הפשוט. ספרי בילוש רבים המתראים את אודותיו של שרלוק הולמס, ספרי המופת שכתבה הסופרת אגתה כריטסי, סדרת הילדים הפופולרית חוש – חש הבלש – כל אלו ועוד זכו לפופולריות רבה בקרב ילדים, בני נוער ומבוגרים.

אולם, עולם הבילוש אינו נתון לסדרות דמיוניות בלבד. במקרים רבים, נאלצים אנשים לשכור את שירותי הבלש, ממגוון סיבות. יתכן כי אותו אדם רוצה להתחיל חקירה על בסיס רומנטי – כך למשל, נניח כי הוא ראה התכתבות חשודה של בן או בת זוגו, ובשל כך הוא פונה לבלש, שקבע בפניו האם אכן קיימות ראיות לכך שמדובר בבגידה.

יש אשר מדובר בבלש הנשכר לצורך חקירת רקע של מועמד למשרה מסוימת, כדי לוודא כי המועמד אינו משקר בנוגע לעברו, או שהוא מסתיר פרטי מידע חשובים. יכול להיות שמדובר בבלש שנשכר על מנת לגלות זהות של מדליף מידע בחברה מסויימת, קבוצת כדורגל, משרד עורכי דין ועוד.

מה כוללת עבודתו של הבלש?

אדם אשר פונה אל בלש פרטי, יקבע איתו פגישה ראשונית, במהלכה יציג אותו אדם בפני הבלש את הרקע לחקירה המבוקשת. מאותו רגע, הופך הפונה לבלש ללקוח שלו, כאשר הבלש מחוייב בדיסקרטיות מוחלטת כלפיו, במהלך החקירה ואף לאחריה. הלקוח יספר לבלש את הנתונים הידועים לו, יציג בפניו עובדות ופרטים וחשובים, ומאותן הרגע – תחל החקירה.

התפקיד של הבלש, בכל חקירה וחקירה, הוא לחשוף ולגלות מידע אשר הנחקר רוצה ומנסה להסתיר. הבלש יעשה זאת באמצעות התחקות אחר פעולותיו של הנחקר, מעקב אחר הרגליו, פגישות שהוא מקיים ועוד.

איזה מידע מסתיר הנחקר?

המידע אותו רוצה הנחקר להסתיר, יכול להיות מסוגים שונים – מידע על רקע כלכלי (כספים שהנחקר מסתיר, או כספים שהנחקר השיג במרמה), מידע על רקע רומנטי (מערכת יחסים שמנהל הנחקר עם אחר או אחרת, ללא ידיעת בן או בת הזוג), מידע על רקע בריאותי (אמירות שקריות בנוגע למצב בריאותי של אדם) ועוד.

מתי כדאי לפנות לשירותי בילוש?

לא תמיד מומלץ לפנות לשירותיו של בלש פרטי. לפעמים, מומלץ לפנות לאדם הנחשד בביצוע מעשה בסתר, ולשאול אותו האם הוא אכן עושה זאת. פעמים רבות יתברר אפילו כי סתם היה מדובר בחשד לא מבוסס שנוצר בשל אי – הבנה כזו או אחרת.

יחד עם זאת, ישנם מצבים שמחייבים סיוע של בלש. כך למשל, כאשר החשד מבוסס על נושא עסקי או אישי רגיש במיוחד, כאשר גילוי רועש של החשד עלול ליצור הדים ורעשים רבים – מומלץ לפנות לבלש או חוקר פרטי, אשר יבחן את הנושא בסודיות.

במצב לפיו לא ניתן לפתור את הנושא החשוד ללא סיוע חיצוני וסודי, מומלץ לפנות לשירותי בלש וחוקר פרטי מקצועי.