ביצעתם עבירה פלילית בזמן הצבא? מה חשוב שתדעו

ביצעתם עבירה פלילית בזמן הצבא? מה חשוב שתדעו

בואו ללמוד כל מה שחשוב שתדעו על עורך דין צבאי, כמו מתי כדאי לפנות אליו, ואיך הוא יכול לעזור לכם, וכמובן – למי כדאי לפנות במקרה הצורך.

ביצעתם עבירה פלילית בזמן השירות הצבאי, וכעת אתם רוצים לדעת האם כדאי לכם להיעזר בשירותיו של עורך דין צבאי, שיעזור לכם לצאת מהבוץ? אם כך, הגעתם בדיוק למקום הנכון, שכן יש לנו את כל התשובות בשבילכם.


מתי נפנה לעו"ד צבאי?

עו"ד צבאי הוא עורך דין המתמחה בדיני המשפט הצבאי, והוא יכול לעזור לכם במקרים הבאים:

 1. אם זומנתם לחקירת מצ"ח.
  2. אם אתם חשודים כמשתמטים, נפקדים או עריקים.
  3. אם ביצעתם עבירה כלשהי בזמן שירותכם בצבא.
  4. אם אתם לא בטוחים מה הזכויות והחובות שלכם במסגרת שירותיכם בצה"ל.
  5. אם אתם זקוקים לייעוץ שקשור לדיני המשפט הצבאי או למערכת הצבאית בכלל.
  6. אם הותאם לכם פרופיל שלא מתאים לכם.
  7. אם קבעו לכם סיווג ביטחוני בעייתי.
  8. אם הוגש נגדכם כתב אישום בבית דין צבאי.
  9. אם אתם מעוניינים בשחרור מהצבא או בפטור ממילואים.
  10. אם אתם מואשמים בשימוש בסמים בזמן השירות.
  11. אם אתם זקוקים לייעוץ בנוגע לשחרור מוקדם לחיילי קבע.
  12. אם נפצעתם, נפגעתם או חליתם במהלך השירות שלכם בצה"ל.

חוץ ממקרים אלו, יש מקרים נוספים בהם תוכלו להיעזר בשירותיו של עו"ד צבאי. בכל מקרה, תמיד תוכלו להתייעץ עם משרד עורכי הדין בטלפון, כדי להבין האם הם יכולים לסייע לכם במצבכם הספציפי.

מה היתרונות של היעזרות בשירותיו של עורך דין צבאי 

קודם כל, חשוב מאוד שתדעו שלצה"ל יש מערכת משפט ייחודית וייעודית, שלא כפופה לחוק האזרחי במדינת ישראל. עובדה זו יוצרת מצב שבו דברים שהם חוקיים, טבעיים והגיוניים במהלך חיי האזרחות, יכולים להיות רחוקים מכך מבחינת חוקי המשפט הצבאי. כך שחיילים רבים לעיתים עושים מעשים שנראים להם חוקיים ותקינים, שכן הם כאלו בחיי האזרחות, ובעקבות כך הם מועמדים למשפט, שכן אותן פעולות או אותם מעשים אינם חוקיים מבחינת החוקים של צה"ל. כך שמכיוון שלמערכת הצבאית יש חוקים ומערכת משפט משלה, כדאי תמיד להיעזר במשרד עורכי דין שמתמחה במשפט צבאי, במידת צורך.

עורך דין צבאי מכיר את כל החוקים ואת מערכת המשפט של הצבא מקרוב, והוא בקיא בדיני המשפט הייחודיים של צה"ל, וכך גם בדקויות החוקים והדינים התקפים למערכת הצבאית. ולכן, אם הסתבכתם עם צה"ל, או שאתם זקוקים לייעוץ בנוגע לשירותכם בצבא, אין ספק שכדאי שתיפנו רק לעורך דין המתמחה בדיני המשפט הצבאי. עו"ד צבאי מעין זה יידע לייעץ לכם, וללוות ולהכווין אתכם, והוא יוכל לייצג אתכם משפטית, כך שתוכלו להיות בטוחים שהוא יעשה את המיטב האפשרי, לשם טובתכם האישית.