בדרך לשיפוץ הבית? הנה כל מה שחשוב לבדוק לפני בחירת אדריכל

בדרך לשיפוץ הבית? הנה כל מה שחשוב לבדוק לפני בחירת אדריכל

שיפוץ הבית הוא תהליך לא פשוט שדורש פעולות של אנשי מקצוע ממגוון תחומים. חלקם ייקחו חלק בפרויקט לכל אורכו, כמו אדריכל ויש מי שיגיעו לפרויקט רק כאשר יהיה התור שלהם לבצע את הפעולות המקצועיות שלהם. עולם האדריכלות ועיצוב הפנים כיום רחב ומגוון וחשוב מאד לדעת איך לבחור את איש המקצוע הכי נכון לכל פרויקט. חשוב עוד יותר להבין שהאדריכלים בדרך כלל מציעים שירותים ספציפיים או נישתיים ולכן אם מדובר בשיפוץ של בית פרטי חשוב לבחור אדריכל בתים פרטיים. הידע והניסיון שיהיו לו יתאימו פחות, או לא יתאימו בכלל לשיפוץ של דירת מגורים או שיפוץ משרדים ומכאן החשיבות לשים לב להתמחויות הספציפיות של אנשי המקצוע.

מה צריך לבדוק לפני שבוחרים אדריכל?

אדריכל הוא איש מקצוע שמביא איתו לפרויקט גם את הטעם האישי שלו ואולי גם אג'נדות עיצוביות שעל פיהן הוא פועל ומציע שירותים. יש כמה דברים חשובים שצריך לבדוק ולוודא כאשר נפגשים עם אדריכל לצורך בחינת עבודה משותפת. להלן כמה נקודות למחשבה –

  • עבודה מקצועית על פי החוק – חשוב לוודא שמדובר באדריכל שהשלים את הלימודים וכל ההכשרות המקצועיות שלו והוא מחזיק ברישיון לעבוד כאדריכל. נושא זה יהיה בעל חשיבות כאשר הוא יצטרך למלא טפסים או אישורים עבור הרשות המקומית.
  • התמחות – כאמור, חשוב לוודא שמדובר באדריכל בעל ההתמחות הספציפית (כמו אדריכל בתים פרטיים למשל) כדי שהוא אכן יהיה איש המקצוע הנכון לפנות אליו ולשכור את השירותים שלו.
  • המלצות – אם יש בסביבתו של הלקוח חברים, מכרים או בני משפחה שמכירים אדריכלים שיכולים ומתאימים לבצע את הפרויקט המדובר הרי שכדאי מאד לבקש מהם המלצות על אנשי מקצוע שהם מכירים ויש להם חוויה טובה מהתהליך איתם.
  • תיק עבודות – אי אפשר להתחיל לעבוד עם אדריכל בלי לראות דוגמאות לעבודות, פרויקטים ותהליכי שיפוץ שהוא ביצע. חשוב לבחון את רמת העבודות, את הטעם האישי וכמובן את התוצאה הסופית כמבחן למה שרצה הלקוח מתחילתו של הפרויקט.

לדעת שבוחרים את איש המקצוע הנכון

אדריכל בתים פרטיים ילווה את פרויקט השיפוץ ממש מן ההתחלה ועד הסיום המוצלח של העבודות. הוא זה שיוכל גם לחוות את דעתו המקצועית על מה שרוצה ומצפה הלקוח וגם לוודא שכל מה שסוכם אכן מבוצע על פי התוכנית וכמובן תוך עמידה בלוחות הזמנים. הוא זה שיהיה בקשר עם מנהל העבודה במקום עצמו וכמובן יהיה בקשר עם מחלקת ההנדסה של הרשות המקומית כל אימת שיהיה בזה צורך. ככל שהוא יהיה יותר מיומן, מנוסה ומקצועי כך התהליך כולו יהיה הרבה יותר נעים וידידותי והתוצאה תהיה בדיוק מה שהלקוח רצה וקיווה.